ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 350x Prosím, ohodnoť práci

Fotbalista roku 2003...moderátorovo fiasko!

V pondělí jsme mohli na obrazovce TV Nova (bohužel) sledovat vyhlášení ankety Fotbalista roku 2003. Myslím, že jsem nebyl sám, kdo se na tento fotbalově slavnostní večer těšil. Nicméně po pár okamžicích přenosu jsem zjistil, že mě z poklidného sledování našich nejlepších fotbalistů něco ruší. Byl to evidentně výkon jednoho z moderátorů, Zdenka Podhůrského. Byly okamžiky, kdy nevěděl, na co se zeptat, a tak se ptal na nejrozmanitější nehoráznosti typu: "Vyměnil byste si svou roli s Danielem Hůlkou?", apod. Jistě si dovedete představit reakce publika a samotných hráčů. Někteří z nich ani nevěděli, jak odpovědět, a tak si občas museli moderátoři odpovídat téměř sami. Druhou z moderátorské dvojice byla Lucie Výborná, které v tomto pořadu její příjmení opravdu sedělo. Vytáhla svého kolegu z nemála trapných situací a vnášela do přenosu určitou živost a bezprostřednost.
Nechci v žádném případě zesměšňovat či jinak osočovat pana Podhůrského, dokážu pochopit, co to musí být za trému. Myslím si, že chyba byla spíše na straně dramaturgie. Pokud přece chystá přímý přenos takového prestižního pořadu, pak by mělo vše proběhnout maximálně profesionálně. I obsazení moderátorů a volba otázek pro nominované fotbalisty. A Zdenek Podhůrský, řekněme si to na rovinu, moc zkušeností s moderováním nemá. Natož pak přímý přenos s tak odborným obsahem, jako je fotbal. Uvedu jedno faux pais, které vypovídá za všechny ostatní. To přišlo, když Podhůrský ještě pln sebevědomí prohlásil, že pořad se blíží do své druhé třetiny a Lucie Výborná jej musela opakovaně upozornit, že jde o fotbal, nikoli o hokej. Ano, člověk si řekne: "Stane se leccos", ale toto nebyla jediná trapná situace večera. Zkrátka TV Nova opět dokázala, že sport by se na její obrazovce měl vyskytovat co nejméně!
Přece jen, jména jako Škorpil, Záruba, Vichnar apod. jsou dostatečnou zárukou sportovních zážitků.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gannja, 20.02.2004

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fotbalista roku 2003...moderátorovo fiasko!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­