ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 198x Prosím, ohodnoť práci

Fejeton?

Když jsem dostal za úkol napsat fejeton, první, co mě napadlo, bylo: 'Proboha, co to je?' Jakmile jsem se konečně dozvěděl od dalších chytrých lidí, jako jsem já, co to vlastně ten fejeton je, řešil jsem hned další problém - o čem vlastně ten můj fejeton bude?
Dlouho jsem přemýšlel a popravdě... Nic mě nenapadlo. Samozřejmě můj úžasný intelekt a literární rozvoj mě určitě nebrzdily, ale nějak se mi nedostávalo těch správných nápadů. Uvědomil jsem si, že to asi nebude tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. V duchu jsem si řekl, že nechám průchod svým myšlenkám a ono se to třeba nějak poddá. Minuty utíkaly a zmuchlané papíry se válely po celém pokoji. Z hlavy se mi kouřilo, jak z parní lokomotivy a úžasný nápad nikde. "Múza nepřichází," vzdychl jsem nahlas.

Stále dokola jsem se snažil číst, jak má správný fejeton vypadat a nechal se odkazovat na stránky s ukázkami z fejetonů, které mi měly sloužit jako inspirace. Uběhly už hodiny, ale výsledek nulový. Rozhodl jsem se pro rozptýlení se jménem matematika, ale jak už jsem odjakživa věděl, matika a já jsme nebyli moc dobří přátelé. Tak jsem tedy znovu usedl ke stolu, vzal tužku a dal průchod svým uměleckým myšlenkám.

Po hodině a půl šíleného pocení jsem beznadějně vstal, zmuchlal vzteky štos papírů na stole a hodil je do koše. A nahlas, aby mě všichni slyšeli, jsem zařval, že tímto moje umělecká kariéra končí. Byl jsem naprosto zdeptán.

Večer jsem ulehl neklidný do postele, že to bude jistě poprvé, co nemám výbornou přípravu do školy. Celou noc se mi zdály děsivé sny o tom, jak mě honí fejeton, který byl vlastně převlečený za naši paní češtinářku. Naprosto vyděšen jsem se probudil a v tu ránu mi to bylo jasné. Když nevím o čem psát, napíšu přesně o tom, co nevím! A bylo to. Ve dvě hodiny ráno jsem usedl znovu ke stolu a psal.

Tentokrát s úspěchem a velkou spokojeností jsem po půl hodině ulehl do postele. Rozhodně jsem si byl jist, že mne paní učitelka pochválí, jak originálně jsem pojal její zadání fejetonu a s radostí ocení mého literárního ducha.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Fejeton? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fejeton?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)