ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Facebookový přítel

Na Facebooku mám okolo pěti set přátel. Všechny je znám, ale jen s asi dvěma sty z nich se občas vídám. Z těch dvou set se pravidelně bavím jen asi se stem a z té zbylé stovky považuji za kamarády tak padesát lidí. Na co je mi tedy těch zbylých 450 přátel? Dalo by se říct, že je ani neznám. Viděl jsem je jen jednou a už nejspíše nikdy neuvidím.
Když se zamyslím nad tím, proč je vůbec mám ve svých přátelích, nenapadá mě žádná rozumná odpověď.

Těchto 450 přátel je vám k ničemu. Nepomohou vám, když potřebujete, nezažijete s nimi žádné velké společné zážitky. Oněch 500 přátel je jen číslo, které není důležité. Opravdu důležité je to, kolik z nich vám podá pomocnou ruku, bude-li to potřeba.

K čemu mi budou taková kamarádství s lidmi, které už nikdy neuvidím a jsou mi prakticky ukradení? Při tomto přemítání mě tak napadá jediná věc - budu muset udělat jarní úklid a určit, kdo je ve skutečnosti opravdu můj přítel a kdo ne...
Ale nebudu se pak cítit sám, když budu mít jen 100 přátel?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Facebookový přítelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­