ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.14
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Facebooková (de)generace

Problém, který už nějaký čas trápí mnoho lidí, se nazývá Facebook.

Facebook je bezesporu jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí na světě. Jde o místo, kde se setkávají lidé ze všech koutů světa.
Šílenství jménem Facebook vzniklo v roce 2004 v mysli - dnes již slavného - Marka Zuckerberga. Původní myšlenkou bylo usnadnit seznamování studentům Harvardovy univerzity. Po velkém úspěchu povolila tato společnost registrovat se i dalším studentům. Od února 2006 se začali připojovat i nadnárodní společnosti a půl roku poté se už mohl připojit kdokoli starší 13 let.

Po registraci do systému může uživatel publikovat údaje na svém profilu, hledat nové přátele a sdílet s nimi fotky nebo videa. Kdokoli si zde může také vytvořit aplikaci a vložit ji na Facebook. Pro lidi, kteří mají stejné názory a zájmy, existují skupiny a samozřejmě je zde i místo pro reklamu.

V nynější době lze konstatovat, že kdo nemá na Facebooku účet, nežije. Počet aktivních uživatelů se již vyšplhal na neuvěřitelných cca 750 milionů. Většina teenagerů by dokázala vydržet bez Facebooku sotva několik dní. Každý má potřebu nahlédnout do života jiných: pročíst novinky, napsat nový status a nejméně dvakrát za měsíc si vyměnit profilovou fotku. Někteří si myslí, že je to dobře, když jsou pořád v kontaktu s ostatními. Možná mají dojem, že facebooková generace je něčím výjimečným a originálním a oni mají štěstí, že mohou být její součástí.

Facebook usnadňuje komunikaci mnoha přátelům, kteří nebydlí zrovna blízko sebe a nemohou se tak stýkat často, jak by chtěli. Během pár vteřin napíšou zprávu a hned po odeslání se objeví na obrazovce klidně i na druhém konci světa. Další možností komunikace na této síti je chat.
Výhody lze spatřovat i ve sdílení multimédií a aplikací nebo přístupu k velkému počtu různých her. A to vše na jediném místě...

Facebook dnes jednoduše propojuje celý svět!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: izmel, 10.07.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Facebooková (de)generaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­