ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Den blbec (5)

Určitě ho každý znáte. Překvapí vás vždy, kdy ho nejméně čekáte. Nicméně i já se s ním někdy potkávám...

Většinou ho poznáte hned od začátku dne.
Probudíte se, chcete se osprchovat, ale neteče teplá voda. Potřebujete se napít čaje, ale místo toho se opaříte. Spěcháte na zastávku, protože čas běží proti vám a vy s tím nic nezmůžete. Klusem dobíháte jen tak tak na autobus. Musíte zaplatit řidiči, který nervózně přihlíží a čeká na drobné. Konečně usedáte na sedadlo, ale posléze zjišťujete, že jste nechali mobil a úkol z matiky doma na stole. Během jízdy se zklidníte a doufáte, že už to horší nebude. Ale při vystupování zakopnete. Necítíte se nejlíp a uvědomujete si, že máte ten pověstný "den blbec".

Poté spěcháte rychle do šatny. Zde zjišťujete, že vám chybí papuče, a proto se rozhodnete jít naboso. Do třídy vstupujete s pětiminutovým zpožděním a dovídáte se, že se píše test z matiky. Váš sešit leží ale doma na stole, a tak dostáváte "basu". V dalších předmětech jste raději potichu.

Škola utekla jako voda. Vy věříte, že už vás nic podobného nepotká. Cestou domů začne ale pršet a vy nenacházíte deštník. Jste promočení až na kost a očekáváte, že vás takto nikdo neuvidí. Bohužel máte "den blbec", není proto divu, že cestou k zastávce potkáte partu kamarádů. Raději byste se někam vytratili. Ale po krátké výmluvě konečně nasedáte do autobusu a jedete domů. Tam už na vás čeká rozzlobený tatínek s větou: "Proč jsi zapomněl vzbudit babičku? Chceš, aby nás vykradli!" Potom zalehnete do postele a do ničeho se již nepouštíte.

Domníváte se, že nikdo na tom nemůže být hůř než vy? Zklamu vás, neboť tento den ročně zažije hned několik lidí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Patrik Schovánek, 11.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den blbec (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­