ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Den blbec (4)

Znáte to? Když vám ráno ve vražednou hodinu zazvoní budík, vy ho majznete po hlavě a nemůžete uvěřit tomu, že noc je již pryč. Ze všech sil se posadíte na postel a s ještě zalepenýma očima, zrovna takovýma, jaké má právě narozené štěně, hledíte takzvaně do blba. A po deseti minutách usilovného rozkoukávání zazvoní znovu. Záškodník jeden! Pak se postavíte, pozorujete obrysy nábytku v ještě zatemnělém pokoji a snažíte se najít něco na sebe. Najednou zakopnete o tašku, po dalším kroku si narazíte palec o židli a na zpáteční cestě od skříně podklouznete na igelitovém sáčku od svačiny. Prohodíte pár nemravných slov a zcela vyčerpáni si znovu sedáte na postel. Hlavu máte jako skleněnou mísu, do které kdyby spadl sebemenší kamínek, rozprskla by se na milion kousíčků.
Ano, každý je zná. Ty dny, které bychom nejraději vytrhli z kalendáře anebo rovnou přeskočili. Dny blbec.

Když už se takový den rozhodne, že nám nadělá kupu starostí a trapasů, dá se do toho zpravidla naplno. Nemusí nám hned shořet barák nebo spadnout strom na auto, ale bohatě stačí i menší katastrofy. Třeba když se zděšením ve škole zjistíte, že jste si zapomněli převléci svrchní díl od vašeho nočního úboru. Nebo když se nemůžete zbavit nepříjemné chuti Indulony, kterou jste si omylem vyčistili váš běloskvoucí chrup. Pak už stačí jenom prošlápnout všude přítomné psí lejno a nezbude nic jiného, než si nasadit cedulku: "Nesahat, nemluvit - bouchnu!"

Každý tento den prožívá jinak. Naštěstí jich - alespoň tedy já - mám celkem poskrovnu. Ale za jeden takový den se nám často přihodí více nepříjemností než za celý rok.

Rada, jak tento den "D" přežít v poklidu? Neexistuje! Zůstat doma? Co když se zrovna nějaký terorista z Blízkého východu rozhodně zaútočit na váš barák? Nebezpečí vždy číhá tam, kde ho nejméně čekáme! Nemusí vás zrovna trefit golfový míček, když budete uplavávat žralokovi, ale může vás překvapit i něco běžnějšího.

A tak když budete mít "svůj den" a budete si říkat, že jste na tom nejhůře na celém světě, podívejte se do skupiny na Facebooku "Den Blbec", která v současnosti sdružuje tisíce členů, kteří jsou na tom stejně mizerně. Nebojte se, všichni je máme!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Den blbec (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)