ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Co se takhle naložit do jódu?

Zmuchlat obdržený papír a začít přemýšlet co teď. Lázně Klimkovice. Napadlo vás někdy, že i obyčejný dopis může změnit vše, co jste si pečlivě naplánovali, na co jste se těšili? Pokud ne, pojďte si to se mnou na chvíli představit: Měsíc bez brzkého vstávání, bez školy i bez veškerých nesmyslných domácích úkolů, které stejně všichni píší ve škole. Co víc si přát? Jen to dohánění bude ovšem potom horší. Ale na to nemyslete, nechte se unášet tím krásným pocitem. Celý měsíc se budete někde válet a užívat si "zázračných" vod z lázeňského pramene...

Nastal "den D", já úspěšně vystála frontu u recepce, vyplnila formuláře a detailně vysvětlila usměvavé recepční, že jsem se ocitla ve špatné budově.
Po vybalení všech věcí jsem se nestihla kolem sebe ani rozkoukat a hned mě nějaká paní (nejspíš sestřička) posílala do přízemí. Ano, pochopila jsem, že tímto mi oficiálně začíná můj měsíční výpadek ze života. "Stereotyp narušen," pomyslela jsem si.

Jodobromová koupel aneb zázrak těchto lázní. Ale tím to nekončí. Vířivka, perličková koupel, obklady z léčebného "bláta"... Ani elektřinou se zde nešetřilo, hlavně při elektroléčbě. Elektrické šoky? Ne, jen malinké šimrání na břiše, jinak vůbec netušíte, co se s vámi děje. Nemáte se čeho bát, věřte mi. A dokonce vás po namáhavém dni pošlou na psychoterapii. Pospíte si a bude líp. Ale pokud máte stále energii na rozdávání, neexistuje nic lepšího než "plně vybavená" posilovna. Jen musíte počítat s omezeným výběrem strojů. Jak je vidět, šetří se všude a na všem. Proto pro vás mají v lázních připraven bazén a hned po něm na doplnění vaší cenné energie vydatný oběd, svačinu či večeři.
V jídelně se hlavně nikdy nedívejte kolem sebe. To, nad čím ostatní ohrnují svůj krásný nosánek, vy s chutí zhltnete. Však oni budou mít taky hlad, nebojte se. Vy sníte vše, co vám tamější kuchaři připraví a budete vypadat hned spokojeněji. S úsměvem na tváři se na procedury chodí přeci jen lépe.

Závěrem bych vám možná mohla něco málo poradit. Pokud by vám někdy přišel podobný dopis, nemačkejte ho ani nevyhazujte. Zarámujte si ho a buďte šťastní! Přece jen je to odměna za to, že jste se nechali (ne)dobrovolně "vykuchat" našimi kvalifikovanými doktory.
Ať žijí lázně!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: utery13, 08.11.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co se takhle naložit do jódu?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­