ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Co se šustne v Poslanecké sněmovně

Řekli, že prej nebudou. A kdo že? No, státní maturity. A kdo že to řekl? Přeci pánové poslanci, to jsou takoví ti hodní dědečkové, co zbaštili všechnu moudrost světa a všemu rozuměj. Většinu času se ničím příliš nestresují a nic moc neřeší.
Jó, ale když se rozhodnou předstírat nějakou práci, tak si vymyslí pořádnou senzaci. Třeba... no, třeba právě státní maturity. To bude přeci taková sranda, když je zrušíme, když už s nimi počítá skoro sto tisíc studentů v republice. Třeba si tím získáme nějaký voliče - odpůrců má víc než zastánců, tak by to snad mohlo klapnout, ne? Proto směle do toho a půl je hotovo.
Nebo taky ne. Nebudou volby, nebudou voliči a nebudou ani ty státní maturity. Pěkně se vám to zamotalo, pánové. Příště zkuste o trochu víc přemýšlet. Však když zapojíte ty svoje "přebaštěný" hlavinky, třeba něco kloudného vymyslíte. Mohli byste třeba rovnou zrušit Ústavu České republiky, pak by byly volby a s těmi i ti vytoužení voliči. A když jde o rušení, tak na rozdíl od řešení jiných věcí umíte být až podivuhodně rychlí. A vy se přeci nezastavíte před ničím, tak proč ne...
Překvapit by vás mohlo snad jedině, kdyby to zbylých 81 hodných dědečků nepodepsalo. Nebo klidně jen ten jeden nejvyšší. To by bylo po srandě. Ale zas taková tragédie by to taky nebyla, však se najde i jiný férový způsob, jak si získáte voliče.
A profesoři jen znova překopou učební osnovy a my, maturanti, se za pár měsíců připravíme na jiný typ závěrečné zkoušky. Žádný problém, vždyť je to jenom maturita, s tím si nemusíte dělat těžkou hlavu. A hlavně bacha, abyste se při vymýšlení dalších nesmyslů "nepředřeli".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: éclair, 05.10.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co se šustne v Poslanecké sněmovněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­