ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.19
Hodnoceno: 64x Prosím, ohodnoť práci

Číst, či nečíst?

Nejsem žádný radikální odpůrce četby a velmi by mě mrzelo, kdyby mě tak někdo pochopil. Mohla bych sice psát, že jsou knihy mým smyslem života, mou nejoblíbenější zábavou... Proč ale lhát? Popravdě si myslím, že četba je pro mě stejná ztráta času jako pro jiné sledování televize či chatování na Facebooku. Jaký je v tom vlastně rozdíl? Když budu každý večer před spaním číst, nezničím si snad oči? Není snad ztráta drahocenného času zavřít se na tři, čtyři hodiny do pokoje s knížkou? Tak proč mi rodiče zakazují televizi, ale knihy ne?

Jistě, přečetla jsem pár knih, mnoho z nich mě i bavilo. Nevidím ale důvod, proč bych měla denně číst, když mi tenhle druh zábavy nic neříká. Víc než vysněný svět, který vytvořil nějaký samotář, aby měl aspoň imaginární přátele, mě totiž baví svět skutečný, svět plný opravdových lidí, zajímavých příběhů, zábavy, vlastních nápadů... Žít svůj život mi prostě připadá zajímavější a důležitější než prožívat život s Hamletem, Annou Kareninou, Harrym Potterem nebo Sinuhetem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kaz, 22.02.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Číst, či nečíst?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­