ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.51
Hodnoceno: 420x Prosím, ohodnoť práci

Brutalita vzdělávání

Přichází den "M". Den, kdy půjde o všechno. Den, kdy se rozhodne. Středa čtrnáctého - den, kdy se píše pololetní práce z matematiky.

Po půlročním klidném spánku studenti nahlédli do učebnic. Otevřením těchto zapovězených knih, nabitých skutečně mystickými matematickými záludnostmi, došlo k vypuštění nemilosrdného ďábla. Zoufalost proniká až do morku kostí studentům, kteří až do této chvíle naprosto netušili, jaká krvelačná zkouška ohněm je čeká. Ďábel se už teď zajíká blahem. Panika se šíří, ruce se klepou, tužky se vaří, mozky se smaží.

Zmačkané papíry s nevyřešenými příklady se hromadí na kupkách po celém domě. V každé místnosti včetně záchodu a spižírny najdete průměrně tři pravítka, minimálně jeden úhloměr a nespočet ztupených tužek. Dřeva z nepřerušovaného strouhání je tolik, že to stačí na vytopení celého domu a ještě zbude něco pod křečka.

Odpad vzniklý nadměrným gumováním se nestačí vyvážet a začínají se tedy rychle tvořit nelegální gumové skládky. Příroda trpí. Zanedbatelná není ani zvýšená spotřeba papíru. Recyklační továrny tedy nemají o práci nouzi ani v době ekonomické krize. Rodinná ekonomika je však z hromadného nákupu psacích a rýsovacích potřeb v háji.

Planimetrie. Vyslovte toto slovo ve třídě a slabší jedinci začnou omdlévat. I největším drsňákům však naskakuje husí kůže.

Máme tohle všechno my studenti, naši rodiče a naše planeta zapotřebí? Proč nenechat planimetrii matematikům a vyhnout se tak všem těmto katastrofám?

Ne. My nesmíme nechat ďábla zvítězit! Sice jsme ho zrovna v planimetrii neporazili, ale příště už budeme zkušenější a ďábla rozdrtíme! Možná. Podstatou je, že my, neotřesitelná budoucnost národa, se nevzdáme! Na padlé oběti nesmíme brát ohled.
Tato brutální válka má tajné krycí jméno - "všeobecné vzdělání".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martina Žižlavská, 02.02.2009

­­­­

Slohová práce Brutalita vzdělávání ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Brutalita vzděláváníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­