ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 344x Prosím, ohodnoť práci

A přece se kouří

Již více než deset let bydlím v rodinném domku a stále jsem nepřišla na jediný důvod, proč to vlastně všechno dělá. Ptáte se kdo? Přeci náš soused. Vlastně teď si uvědomuji, že nejen on, ale skoro všichni naši sousedé. Na mysl tedy vyvstane další otázka. Co dělají tak převratného? Přestože všechny domy v naší malebné uličce mají zavedeny plyn, který jim spolehlivě dodává firma RWE (jak ostatně potvrzuje reklamní spot), většině z nich se z komína "čoudí" tak, že by klidně strčili do kapsy i tepelné elektrárny v Mostecké pánvi.
Čím tedy naši sousedé topí? Plyn to rozhodně není. Někdy můžeme podle zápachu rozpoznat, zda se jedná o pneumatiky, dřevo, či suché listí. Ovšem občas se sousedům povede taková směsice, že i zkušený chemik s dlouholetou praxí by měl problém určit, z jakých "reaktantů" se výsledný produkt skládá.
Největší a stále ještě nedořešenou záhadou, se kterou by měl problémy i nejznámější detektiv všech dob "Šerlok Holms", je přesné načasování, kdy se z předmětů doličných začne valit kouř. Většinou vždy, když vypereme prádlo a počasí nám přeje, domy našich sousedů pravděpodobně zamrznou (překvapivě i během třiceti stupňových "veder") a oni si musí přitopit. Ne však plynem, nýbrž tím, co zrovna mají po ruce. Nic naplat, prádlo hbitě sesbíráme, přičemž s naší dlouholetou praxí by to byl zřejmě světový rekord, a poslušně je rozvěsíme po celém domě.
Ale ani v tomto případě snad neplatí staré známé přísloví: Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Přestože při nedávném ořezávání stromků (samozřejmě na podpal) spadl náš soused ze žebříku, ani tato nehoda ho neodradila a jejich komín si vesele pokuřuje dál...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Effulka, 10.03.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
A přece se kouříMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­