ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Sdělovací prostředky (2)

Když se vysloví spojení sdělovací prostředky, málokomu se vybaví rozhlas, rádio... Většinu lidí napadne jen Internet, televize, ovšem i výše zmíněné jsou sdělovacími prostředky.
Médium samo o sobě je silnou zbraní. Pomocí médií lze pohybovat veřejným míněním. Příklad: Pokud vydáte zprávu, že někdo okradl devadesátiletou babičku, tak poté, uvidí-li dav dotyčného na ulici, nejspíše z nich nikdo volat policisty nebude, a lidé zločince prostě zlinčují. A to kvůli tomu, co udělal a jak jim to bylo podáno. Je jim úplně jedno, že to ten člověk nemusel udělat, ale média to tak podala...
Můžete tedy říct, že kdo "vlastní" média, má v ruce veřejné mínění. Nutně se musím ptát, kdo potřebuje mít kontrolu, nebo alespoň podíl na veřejném mínění? Ano, samozřejmě, myslím na politiky.
Poslední dobou se neutralita medií propírá dnes a denně, ať už v tisku, na Internetu, nebo v televizi - a je celkem jedno, zda jsou to média komerční nebo státní.
Už se stalo pravidlem, že pokud se něco semele na politické scéně, vždy vydá druhá strana prohlášení, co všechno ti "druzí" udělali špatně a kolik rozdali úplatků nebo kolik nezákonných operací udělali. Tohle je sice normální a z části správné, ale hodně záleží na tom, jak to ono médium podá.
Článek do novin se dá napsat mnoha způsoby. Pro zkušeného autora není problém napsat článek, nebo natočit reportáž "jednostranně". Tzn. není až takový problém napsat článek tak, aby jednu z politických stran vyvyšoval a druhou ponižoval. Abych neházel všechnu špínu na redaktory, politici si často mohou sami za to, že jsou očerňovaní. Jeden příklad za všechny: Projev pana Paroubka po prohraných parlamentních volbách. Vždyť tam užíval slov jako "exponenti" a "přisluhovači"; tato slova patří k minulému režimu - hlavně svým významem... Nedokáži posoudit, jak moc bylo nebo nebylo hýbáno s veřejným míněním, ale jedno vím jistě, a to že tohle očerňování, házení na sebe špíny a tak podobně bude pokračovat tak dlouho, dokud tady budou politici a média. Je tedy v podstatě jedno, jestli se mluví o pravici nebo o levici, každý má něco proti každému.
Dokonale bych to přirovnal k tomuto citátu:
"Žena bude flirtovat tak dlouho, dokud se budou ostatní dívat."
Nechme už politiky žít, jelikož se o nich bude mluvit čím dál víc v souvislosti s přibližující se prezidentskou volbou, o zábavu tudíž nebude nouze.
Co se týče "normálních" českých medií, nemám k nim výhrady, vyhovuje mi styl zpracování a podávání informací, zejména na webu Aktuálně.cz. Pokud jsem tedy připojen k Internetu, vím všechno, co se stalo v úplynulých minutách, jelikož na webu jsou informace skutečně aktuální a čerstvé...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petr Kučera, 13.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sdělovací prostředky (2)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­