ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Nekonečno

Pod pojmem nekonečno si každý představí něco jiného. Ale co je vlastně nekonečno? Existuje vůbec, nebo je to jenom naše domněnka.
Většinu lidí při slovu nekonečno ihned napadne vesmír. Vesmír je sice podle vědců nekonečný, ale nejenom vesmír nemá konce. Stačí když se rozhlédneme kolem sebe, všude je něco nekonečného. Každý z nás dělá každý den věci, které nikdy nekončí, neustále se opakují. Kdyby se každý člověk zaměřil jenom sám na sebe, zjistil by, že on sám je velké nekonečno. Sice jednou zemře, ale co bude pak, že by další nekonečno? Otázka smrti je velmi záhadná, nikdo z nás neví, co po smrti bude, to co si někteří lidé myslí, jsou jenom domněnky, ale i domněnky jsou nekonečné. Je to zvláštní, ale dennodenně přemýšlíme nad svým životem, nad tím co budeme dělat, co vše ještě musíme stihnout. Člověk má nekonečné množství možností jak žít svůj život, stačí jenom chtít a umět si to nějakým způsobem zařídit.
Nekonečno nenajdeme jenom ve vědě, která se neustále vyvíjí a ještě dnes neznáme všechny otázky na věci, které nás obklopují a zajímají. A právě i otázky jsou nekonečné a vždy je na co se ptát.
Já osobně vidím nekonečno například v knížkách nebo v barvách, či v přírodě.
Knížky byly vždy mým nejmilejším dárkem. Už v dětství jsem dostávala množství knížek s rozličnými obrázky zvířátek a květin a z nich jsem se učila milovat přírodu. Rodiče mě vedli k tomu, abych o knížky pečovala, protože patří k tomu nejcennějšímu, co mám. Teprve mnohem později jsem docenila pravý smysl jejich slov. Knihy patří skutečně k největším hodnotám lidského života. Touha po poznání, spravedlnosti, neobvyklá dobrodružství minulých i dnešních dnů, fantazie a poznání vědeckých výsledků, to vše se před námi objevuje na stránkách knih. Je jenom na nás, abychom toto nekonečné poslaní pochopili.
Spousta knih je napsána na základě fantazie spisovatele. Každý máme vlastní fantazii, která se neustále rozvijí a překvapuje nás svojí různorodostí.
A co barvy? Ty mají přeci také nekonečné množství odstínů. V každém světle a podmínkách vypadá každá barva jinak. Některé barvy na nás působí příjemně, jiné nevesele až pochmurně. Stále však dobře nevíme, proč v nás vzbuzují rozličné pocity. Mnohdy ovšem závisí na zvyku. Podle dojmu, jaký v nás vzbuzují, dělíme barvy na teplé a studené. Pocity, které v nás barvy vyvolávají, jsou nekonečné, pokaždé má pro nás jedna a tatáž barva jiný význam, je to vlastně tzv. začarovaný kruh.
Krásy přírody jistě poznal již každý z nás, ale co ještě příroda skrývá? Nejenže příroda nás obklopuje a každý den překvapuje svojí rozmanitostí, ale také nám nabízí klid, pohodu a útočiště, kam můžeme utéci před svými problémy, které nás straší a trápí každý den. Lidské vlastnosti jsou také jedno velké nekonečno. Každý den máme jinou náladu a nikdy ani my sami nevíme, proč vlastně takou náladu máme.
Je to zvláštní, ale i tato práce je možná nekonečná, je v ní schováno tolik otázek, o kterých bychom mohli neustále přemýšlet a ptát se na ně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: adlez, 02.08.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
NekonečnoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­