ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Kým je pro nás prezident?

Občas si říkám, jaké by to bylo, kdyby v minulých prezidentských volbách byl zvolen Prof. JUDr. Vladimír Franz. Asi se tím zabývám docela pozdě. To proto, že časem vyplynula na povrch jistá averze občanů k současnému prezidentovi.

Jistě jste všichni slyšeli o akci "Červená karta pro Zemana", na které se sešlo několik tisíc lidí, dalších pět set v Brně a nespočet jiných si alespoň ten den obléklo červené tričko. Zajímalo by mě, kolik lidí z nich ho volilo? Důležitější je však proč - spoustu lidí v našem státě tvoří lidé staršího věku a, jak to tak bývá, staří lidé občas bývají konzervativní. Nedokážou si vůbec představit, že by mohl být prezidentem někdo jiný než starší muž s bílými vlasy. Je pro ně přece naprosto nemyslitelné, aby prezidentem byla žena (kdo by pak byl první dámou?) nebo dokonce potetovaný muž (jak by pak asi vypadal na portrétu ve školní třídě?). A uvědomte si, kolik takových lidí musí v naší republice žít.

Mnoho Franzových odpůrců totiž samo přizná, že jim vadí pouze vzhledem, zatímco s jeho názory souhlasí. Kdysi bylo v USA naprosto nemyslitelné, aby byl jejich prezidentem zvolen někdo s tmavou barvou pleti, avšak i toto se stalo skutečností. Tak jako USA i my bychom měli potlačit předsudky a přestat soudit podle vzhledu. Vzhled totiž ještě nikdy nic nedokázal, zato charakter člověka ano.
Dokážete si představit, jakou by v takovém případě měla naše republika pověst? Ne, neznamenalo by to snad, že jsme postavení na hlavu, když si volíme potetovaného prezidenta - vypadali bychom spíše jako inteligentní národ bez předsudků.
Už se opravdu těším, až se dostaneme do fáze, kdy pro nás post prezidenta přestane představovat jen starší bělovlasou osobu muže s vrásky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Camille, 30.01.2016

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kým je pro nás prezident?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­