ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 157x Prosím, ohodnoť práci

Globální oteplování

Všude se o tom mluví... Každý to rozebírá... A každý na to má jiný názor... O čem je řeč? No přeci o slavném globálním oteplování! Snad nikdy dříve nepatřilo mezi nejzajímavější, nejmodernější téma všemožných diskuzí právě environmentální téma. Že by se lidé začali konečně zajímat o naši planetu? Že by nás ta teplota zvýšená tak nepatrným způsobem vyvedla natolik z míry? Docela se podivuju, jaký rozruch způsobuje tento fakt...
Jenže, není všechno tak, jak se zdá... Ano, modrá planeta se otepluje, ale podle mého názoru to není ta nejhorší přírodní katastrofa, důsledek lidského ničení životního prostředí... Já sama se snažím k přírodě chovat ohleduplně, třídit odpady, neplýtvat energií... Jenže tohle už je trochu moc. V důsledku medializování tohoto problému vzniká v lidech někdy až panika, která je podle mě naprosto zbytečná. Stačí se jen trochu ohlédnout do historie, rozebrat si fakta a jen malinko popustit uzdu fantazie. Ne vymýšlet horory. Také nechci tvrdit, že mám jistou pravdu, že předvídám budoucnost nebo že jsem největší odborník, ale mám svůj názor. Názor, který si obhajuji.
Tak nejprve otevřete si historické knihy či kroniky, encyklopedie či atlasy (nebo Internet) a trochu hledejte... Doba ledová. Kdypak byla ta nejznámější? V dobách elektráren, automobilů a továren? Ne, to opravdu ne. A kdo ji tedy způsobil? Člověk?? A nebo další příklad: Grónsko = Groenlad = zelená země. Že by byly ledovce zelené?? Ne, jen za dob Vikingů, kteří ostrov takto pojmenovali, zde bylo radikální globální oteplení. Takové bychom v dnešní době zřejmě považovali za jistý konec naší planety. Stačí si uvědomit, že stále ještě žijeme ve čtvrtohorách. A čímpak jsou proslulé? Střídáním dob ledových a meziledových... To přeci dává smysl.
Jistě, člověk + průmysl = skleníkový efekt = oteplování. S touto rovnicí naprosto souhlasím, jenže myslím, že člověk ještě nemá větší moc než příroda. Ještě ne. Člověk jen (malým) způsobem oteplení podporuje.
Dobrá, i kdybyste uznali, že oteplování má na svědomí hlavně příroda, jistě tu visí ve vzduchu ještě závažná otázka: Jaký to má a bude mít dopad na lidstvo? Na náš každodenní život? I tady nejsou vědci úplně shodní... Také já se můžu jen dohadovat. Zatím se mi nezdá, podle různých průzkumů, že je oteplování radikální a má nevypočitatelné důsledky. Ale kdo ví. Třeba jednou naši potomci budou jezdit k tropickému moři do sousedních zemí, teploty v zimě a létě se budou radikálněji lišit, v ČR se budou pravidelně vyskytovat hurikány a v přírodě budou růst kaktusy...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Babet, 11.05.2007

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Globální oteplováníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­