ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Život versus samota

Milá Karolíno,
už tenkrát jsem věděla, že se na svět podívá ten nejúžasnější člověk. Celých devět měsíců bylo nejkrásnějších v mém životě. Chodila jsem na plavání, lékařské prohlídky, na procházky a tvůj otec se o mě staral, jak nejlépe mohl.
Když se blížil den, kdy jsi měla přijít na svět, byla jsem hodně nervózní a nesvá. Tušila jsem něco špatného, zlého. A nemýlila jsem se. Co následovalo poté, zanechalo v mé duši velkou díru a smutek.
Ale popořadě! Tvé tělíčko, tvé ručičky, nosánek, pusinka, nemohla jsem si tě vynachválit. Byla jsi zdravá, pěkně si jedla a rostla. Úsměv na mé tváři byl jasný a upřímný. Byla jsem přešťastná!
Plynuly dny a měsíce a společně jsme slavili tvé první narozeniny. Dostala jsi od prarodičů narozeninový dort s jednou svíčkou a mnoho dárků. Tvé vlnité blonďaté vlásky, tvé růžové šatičky, to bylo úžasné. Záviděla mi tě nejedna moje kamarádka. Každý na ulici mi tě chválil a já byla ráda, že mám tak skvělou dcerku a tak hodného, milého, upřímného a tolerantního manžela.
Jednoho dne však tvůj otec, Alex, odjel na služební cestu do Kanady. Měl tam být měsíc, přijel po půl roce - s novou přítelkyní. Bylo mi celých dvacetosm let a já se rozváděla. Bylo to strašné. Ale nad vodou si mě držela ty, Karolíno!
Když ti bylo pět let, náhle si onemocněla a po půl roce zemřela. Můj život už neměl smysl.
Odešla jsi ty i Alex. A ja teď sedím nad tvým hrobečkem, mé oči jsou plné slz, tvář bledá a já ti píšu tento dopis. Ani nevím proč, možná pořád věřím, že tu jsi, že mě vidíš a slyšíš.
Karolínko, proč si odešla? Děkuji ti za krásných pět let, nikdy na Tebe nezapomenu.
S láskou tvá máma

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lady M, 15.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život versus samotaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­