ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Život bez cílů - to by byla pouhá existence

Milá Katko,

moc děkuji za Tvůj poslední dopis. Tvá slova mě podpořila a pomohla mi vypořádat se s věcmi, které se v mém okolí udály. Rozvod rodičů, smrt babičky a do třetice všeho "dobrého" se odstěhoval můj přítel. Nevěděla jsem, co z toho je horší a probrečela jsem několik dní a nocí. Pomoc a pochopení mých přátel a také Tvá mě však postavila na nohy.

Prošla jsem si těžkým obdobím, ve kterém jsem přemýšlela o životě, jeho smyslu a zda je vůbec proč žít. Nejdříve mi vše připadalo naprosto prázdné, nesmyslné a nic mi nedávalo důvod, abych se těšila na další den. Jednoho dne - je to asi týden - jsem se probudila a po dlouhé době jsem se zadívala ven z okna. Stála jsem na místě téměř tři hodiny, během nichž se z temné oblohy stala blankytně modrá a zpoza bílých mraků vykouklo slunce. A já vše pochopilal. I když jsou v našich životech chvíle, kdy se nám nedaří, a vše nám připadá nicotné, tak se na nás štěstí časem usměje.

Už vše nevidím tak černě - odložila jsem své "tmavé brýle". Uvědomila jsem si pár věcí. Rodiče se sice rozvedli, ale pořád jsou tu pro mě a mou sestru. Oba mají nového partnera a pro mne je hlavní, že jsou šťastní. Michal je ode mě vzdálen přes půl republiky. Mám ho stále hodně ráda a chtěla bych se s ním zase vidět. Možná se mi povede přesvědčit mámu, abych s ním mohla strávit nějaký čas o prázdninách. A babička? Měla jsem k ní vždy blízko, a tak mi zůstaly v srdci alespoň krásné vzpomínky.

Teď je pro mne důležité držet se svých hodnot a cílů. Bez nich bych nežila, ale životem jen procházela. Existence mi nestačí, jako člověk potřebuji svou duši něčím naplnit: city, poznatky, myšlenkami či znalostmi. Záleží mi na rodině, přátelích, lásce... Mezi mé priority nepatří jen vystudovat školu a stát se úspěšnou v zaměstnání, ale toužím být šťastná. Což znamená najít partnera a založit rodinu, mít pár dobrých přátel. Láska, přátelství a štěstí. Tři věci nepostradatelné pro můj život. Až poté, co jsem si tohle všechno uvědomila, dostal můj život smysl a jsem vděčná za každý nový den.

Ještě jednou děkuji za Tvou podporu a také za Tvé přátelství. Jsi jedna z mála lidí, kterým důvěřuji a hodně to pro mne znamená. Těším se na naše další setkání. Víš, že je to už rok od doby, co jsme se viděly naposled? Čas strašně rychle letí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: akini, 06.05.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život bez cílů - to by byla pouhá existenceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­