ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Ze školy na školu

Vážená paní učitelko,

říká se, že každá životní zkušenost je nesdělitelná. Určitě jsem si několikrát během studia na střední škole vzpomněla na Vaše rady a ponaučení. Tehdy jsem ale nad vším mávla rukou se slovy "vždyť to tak hrozné být nemůže". Ale opak je pravdou.

První měsíc po usednutí do nové lavice jsem si připadala, jak kdybych do takové školy vůbec nepatřila a občas i se slzami v očích vzpomínala na všechno hezké, co se v uplynulých devíti měsících přihodilo, jak vše šlo "jako po másle" a hlavně kolik skvělých lidí jsem kolem sebe měla. Příliš pozdě si člověk začne všeho vážit. Možná až tehdy, kdy to ztratí.

Tenkrát, když jsem všechny ty lidi - ať už kamarády, učitele nebo nepřátele - potkávala každý den, neuvědomovala jsem si, že jsou pro mě všechno, co v tu chvíli mám. Asi mi ještě chvilku potrvá, než si zvyknu na nový kolektiv, třídu, okolí... I když si určitě každý z nás občas na nějakého toho učitele za zády zanadával, postěžoval či povyhrožoval, vzpomínky nám na jeho obličej, milá slova a nenápadnou pomoc při zkoušení zůstanou do té doby, než se prostřídají s dalšími. Neznamená totiž, že základní školou končí všechno krásné. Ba možná naopak. Všechno hezké může teprve začít. Až budu odcházet na vysokou školu a třeba psát podobný dopis nynější třídní profesorce, budu stejně vzpomínat na kantory na gymnáziu. Vždyť dobrou vlastností každého konce je, že slibuje začátek něčeho dalšího.

Závěrem dopisu je rozhodně mou milou povinností Vám poděkovat za Vaši přízeň, neuvěřitelnou trpělivost a ochotu nám všem pomoci probojovat se k novému cíli.

S pozdravem...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pilna studentka, 29.11.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ze školy na školuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­