ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.45
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Winston Spencer Churchill

Sire Winstone Churchile,

píši Vám dopis, protože Vám chci pogratulovat za to, jak jste ubránil Velkou Británii, vlastně i Evropu, proti fašistickému Německu. Bylo správné Vás jmenovat do vlády. Vystřídal jste Chamberlainovu politiku "usmiřování", která nestála za nic. Věřil jste ve vítězství ve válce, ve spojení se Spojenými státy americkými a v to, že Velká Británie se nevzdá a zaútočí se vší silou proti Německu. To na Vás obdivuji.

Za svůj politický život jste přecházel ze strany konzervativců k liberálům a naopak. Proč? Ve 30. letech jste radši nezastával žádnou vládní funkci. To bylo pro Vás asi nejvhodnější, po Vašem neúspěchu Dardanelské operace v roce 1915.

Po návratu ke konzervativcům v roce 1924 jste se stal ministrem financí a po vypuknutí 2. světové války jste byl zvolen prvním lordem admirality v roce 1939 a o rok poté jste byl jmenován ministerským předsedou a současně ministrem obrany a lordem strážcem pokladů. Měl jste mnoho funkcí, ale musel jste je zvládat najednou, muselo to být pro Vás velmi těžké. S příchodem 2. světové války jste byl ministerským předsedou. Chtěl jste zvítězit, a proto jste musel spolupracovat se Stalinem, i když jste komunismus nesnášel. Usiloval jste o podporu USA, v roce 1941, kdy USA vstoupilo do války, jste prosazoval nejužší spolupráci mezi Vámi, Rooseveltem a Stalinem. Spojení této "Velké trojky" zahrálo obrovskou roli ve vývoji 2. světové války. To, že jste se SSSR vyhráli, Vás vůbec neovlivnilo k tomu, aby jste změnil názor ke komunismu. Usiloval jste o to, aby se komunismus nešířil do ostatních zemí. Za tak zvanou "železnou oponou" byly státy, ve kterých se komunismus usídlil. Bohužel se s tím nedalo nic dělat.

5. dubna 1955 jste ze zdravotních důvodů odešel ze vlády. Ani se Vám nedivím, přes 50 let žít v politice. To ledakdo jen tak nevydrží. Myslím, že jste se zapsal k těm nejlepším politikům světa. I za Vaši literaturu jste dostal Nobelovu cenu. Takový život by Vám jistě leckdo záviděl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karlos, 01.06.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Winston Spencer ChurchillMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­