ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Pro Tebe

- zamyšlení, případně dopis, který pravděpodobně zůstane jen na papíře

Dnes se na mě zase podívaly ty Tvé kouzelné oči s nádechem hnědé barvy, barvy podzimu. Podíval jsi se na mě, do mých nesmělých očí a hned jsi uhnul. Zajímaly Tě jiné, pro tebe nejspíš zajímavější věci, než můj pohled plný beznaděje a touhy...touhy po Tobě.
Kolikrát jsem si přála něco víc než jenom zmatené pohledy trvající sotva několik sekund. Kolikrát jsem se Ti chtěla vyhnout, vyhnout Tvému pohledu, po kterém se mi podlomily kolena a mé srdce zajásalo radostí. Kolikrát jsem se chtěla vyhnout Tvým rtům, jež vždy vykouzlily nádherný úsměv, který pro mě znamenal svět. Kolikrát...jen abych se netrápila.

Nikdy jsem nevěřila na lásku na první pohled, nikdy jsem v to ani nedoufala, avšak když Tě potkávám dennodenně na školních chodbách, můj názor na věc se zcela mění, stejně tak jako city k Tobě. Říkám si, že si to vše asi namlouvám, ale poté, když Tě nepotkám, když nevidím Tvůj krásný obličej, Tvé oči zářící jako dvě hvězdy na jasné noční obloze, říkám si opak...ano, mám Tě ráda, moc ráda...
Mám ráda Tvé všechno! Říká se, že jsi prý optimista s velkým smyslem pro humor a já tomu věřím, ano, věřím těm, kteří Tě znají, věřím jim jejich názor. Proč? Musím jim věřit, sama nemám možnost Tě poznat, opravdu poznat. Chtěla bych znát Tvůj důvod k smíchu, když procházíš kolem mě, chtěla bych znát Tvoji duši, Tvé srdce. Srdce, které pro mě zůstává uzamčené a ke kterému nemám klíč a neznám cestu. Tvé srdce totiž patří někomu jinému, někomu určitě lepšímu, někomu, koho máš rád... A to mé se stále více naplňuje smutkem, protože čím víc Tě potkávám a pozoruji Tě, tím víc Tě mám ráda a tím víc jsem taky smutnější, jelikož vím, že nemám šanci...nebo snad...

...Zítra se na mě zase podívají Tvé zářivé hnědé oči znamenající pro mě vše. Zítra, pozítří, za týden, za měsíc...budou se stále dívat, POUZE dívat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Markéta Dočekalová, 04.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pro TebeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­