ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.47
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Pozdrav ze školy v přírodě

Milá maminko,

posílám Ti krásný pozdrav ze školy v přírodě. Je to tu moc hezké a strašně se mi tady líbí. Škoda, že tu nejsi se mnou. Píšu Ti jednak proto, že nám to paní učitelka zadala za úkol, ale též proto, že Tě chci potěšit a otázat se Tě, co se děje doma.

Paní učitelky se k nám chovají moc dobře.
Většinou nám tu svítilo sluníčko a je teplo, jen včera celý den pršelo, a tak jsme zůstali uvnitř a hráli různé hry. Dneska snad bude táborák, kde si budeme opékat buřty a zpívat písničky, moc se na to těším.

Taky jsme se byli podívat na jedné rozhledně. Dokonce jsem vylezla až nahoru a vůbec se nebála!
Podnikli jsme ale i mnoho dalších zajímavých výletů - třeba do zoologické zahrady, po hradech a zámcích, dokonce i v bazénu jsme byli. To Ti byla vůbec "sranda", Otík se tam totiž začal topit, protože neumí plavat...
Na všech místech, která jsme navštívili, jsem si koupila pohled, doma Ti je všechny ukážu!

Stalo se tady toho tolik, musím Ti pak vyprávět.
Už se nám to tu ale krátí, dva dny a jedu domů, za Tebou.

Když jsme hráli předevčírem bojovou hru, zapomněla jsem v lese bohužel pláštěnku, koupíš mi novou?
Jídlo mi tady jinak taky moc chutná, jím o hodně víc než doma. Naštěstí se tu i více hýbu, každý den máme ráno rozcvičku a pak celé dny běháme, hrajeme na honěnou a tak, vždyť to znáš...

V pondělí jsme soupeřili v bobříku mlčení a já vyhrála - zvládla jsem třináct hodin nemluvit a dostala za to od paní učitelky diplom.
Zítra nás čeká ještě diskotéka a závěrečný ohňostroj. Pan vychovatel nám slíbil i bobříka odvahy - už teď se bojím...

Po dlouhou dobu jsem nedržela v ruce telefon, tablet ani počítač, a vůbec mi to kupodivu nevadí, právě naopak, bez toho si ten život tady užívám ještě mnohem více. Však staré dobré dopisy jsou nejlepší, jak říkává babička.

Těším se na Tebe. Něco jsem Ti i koupila! Překvápko! To budeš koukat!
A co Ty? Jak se máš? Co děláš? Stýská se Ti? Co tatínek?

Prosím, odepiš mi co nejdříve, budu čekat.
Moc se mi stýská.


Tvoje dceruška

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzitell, 11.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pozdrav ze školy v příroděMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­