ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Pane Josife Vissarionoviči Staline

- dopis/zamyšlení

Pane Josife Vissarionoviči Staline, zamýšlím se nad Vámi s otázkou, jak jste jen mohl být tak krutý? Nechat chladnokrevně zavraždit tolik lidí. Snad kvůli Vašemu surovému otci, kterého jste tak nenáviděl? Neměl jste klidné dětství, ale snad si tuto tíhu v srdci nebudete vylévat na nevinných lidech!
Vzal jste život více jak pětadvaceti miliónům lidí a i přesto Vás občané označovali za národního spasitele a hrdinu. Jak jste něco takového dokázal, Staline!?
Vaše matka Vás dokonce dala na kněžský seminář. Měl jste se stát pravoslavným knězem. To znamená milovat bližního svého, pomáhat lidem v nesnázích a ne je bezcitně vraždit a střílet jako holuby na střeše!
Svoji hrůznou politickou kariéru jste začal jako filantropický člen sociální demokracie. Poté se ruská sociální demokracie rozštěpila na Leninovi bolševiky a menševiky a Vy jste se přidal k Leninovi.
A tak začala Vaše cesta ke krutovládě. Kdo Vám nebyl pohodlný a překážel Vám ve Vašich tajných operacích, zabil jste ho. I když jste byl za svoji levicovou činnost zatčen a odsouzen k vyhnanství na Sibiř, po čtyřech letech jste se vrátil a dostal jste se až na pozici 1. muže komunistické strany. Stranu jste uhájil, upevnil a vytvořil program rozvoje Sovětského svazu.
Ale jak je to možné? Podle mě by člověka, kterého jednou vyženou ze země a on se vrátí, měla policie nebo jiný příslušný orgán okamžitě zajmout a ne mu pomoci k moci. Myslím si, že jste musel mít nepopíratelný organizační talent a být vynikající stratég všech stratégů.
Tímto Vás ale rozhodně nevychvaluji nebo vlastně ano, protože takhle jednat umí málokdo. Naštěstí!
Brzy po 2. světové válce se Vám daří ovládnout celou střední a východní Evropu, kde zavádíte komunistický režim podřízený Moskvě. Vzniká Železná opona a tiché boje Studené války mezi Východem a Západem.
Na konci svého života jste musel mít už tak černé svědomí, že jste nevěřil ani vlastním lékařům usilujících o Váš život. Odhalil jste jejich tajné spiknutí, ale další čistky jste už nestihnul provést. Umřel jste v Moskvě na krvácení do mozku. Mnoho lidí truchlilo, ale ještě více lidí se radovalo.
Lidé z onoho režimu nevěděli vše o svém vládci. Někteří sice věděli, ale za žádnou cenu to nemohli vykřikovat. Jinak by je čekala jistá smrt. Všem odpůrcům Stalina a komunismu vzdávám hold a úctu, díky jim můžeme žít ve svobodné zemi...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucík, 29.11.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pane Josife Vissarionoviči StalineMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­