ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Pane Josife Vissarionoviči Staline

- dopis/zamyšlení

Pane Josife Vissarionoviči Staline, zamýšlím se nad Vámi s otázkou, jak jste jen mohl být tak krutý? Nechat chladnokrevně zavraždit tolik lidí. Snad kvůli Vašemu surovému otci, kterého jste tak nenáviděl? Neměl jste klidné dětství, ale snad si tuto tíhu v srdci nebudete vylévat na nevinných lidech!
Vzal jste život více jak pětadvaceti miliónům lidí a i přesto Vás občané označovali za národního spasitele a hrdinu. Jak jste něco takového dokázal, Staline!?
Vaše matka Vás dokonce dala na kněžský seminář. Měl jste se stát pravoslavným knězem. To znamená milovat bližního svého, pomáhat lidem v nesnázích a ne je bezcitně vraždit a střílet jako holuby na střeše!
Svoji hrůznou politickou kariéru jste začal jako filantropický člen sociální demokracie. Poté se ruská sociální demokracie rozštěpila na Leninovi bolševiky a menševiky a Vy jste se přidal k Leninovi.
A tak začala Vaše cesta ke krutovládě. Kdo Vám nebyl pohodlný a překážel Vám ve Vašich tajných operacích, zabil jste ho. I když jste byl za svoji levicovou činnost zatčen a odsouzen k vyhnanství na Sibiř, po čtyřech letech jste se vrátil a dostal jste se až na pozici 1. muže komunistické strany. Stranu jste uhájil, upevnil a vytvořil program rozvoje Sovětského svazu.
Ale jak je to možné? Podle mě by člověka, kterého jednou vyženou ze země a on se vrátí, měla policie nebo jiný příslušný orgán okamžitě zajmout a ne mu pomoci k moci. Myslím si, že jste musel mít nepopíratelný organizační talent a být vynikající stratég všech stratégů.
Tímto Vás ale rozhodně nevychvaluji nebo vlastně ano, protože takhle jednat umí málokdo. Naštěstí!
Brzy po 2. světové válce se Vám daří ovládnout celou střední a východní Evropu, kde zavádíte komunistický režim podřízený Moskvě. Vzniká Železná opona a tiché boje Studené války mezi Východem a Západem.
Na konci svého života jste musel mít už tak černé svědomí, že jste nevěřil ani vlastním lékařům usilujících o Váš život. Odhalil jste jejich tajné spiknutí, ale další čistky jste už nestihnul provést. Umřel jste v Moskvě na krvácení do mozku. Mnoho lidí truchlilo, ale ještě více lidí se radovalo.
Lidé z onoho režimu nevěděli vše o svém vládci. Někteří sice věděli, ale za žádnou cenu to nemohli vykřikovat. Jinak by je čekala jistá smrt. Všem odpůrcům Stalina a komunismu vzdávám hold a úctu, díky jim můžeme žít ve svobodné zemi...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pane Josife Vissarionoviči StalineMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)