ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Oslovení podzimu

Ahoj Podzime,

už nějakou dobu jsi tu s námi. Někteří lidé si řeknou: "Je tu podzim, bude zima, sychravo a opět mě bude trápit rýma." Ale já tvůj příchod beru jinak. Všude voní mandarinky. Začne dozrávat ovoce jako hrušky a jablka. Moc ráda si na nich pochutnávám. Též nechybí vítr, jenž si pohrává s mými vlasy a ohýbá větve stromů s pestrobarevným listím.

Všichni si určitě pamatujeme, jak jsme dělali zvířátka z kaštanů. Bylo na výběr spoustu rozličných variant. Jde udělat skoro každé zvíře, stačí jen pár špejlí a vhodný tvar i velikost kaštanů. Na jakém stromě ale tenhle plod doopravdy roste? Ne, není to kaštan. Je to dřevina s velice honosným jménem - Jírovec maďal.

Ale teď pryč od kaštanů. Tvůj pobyt s námi též přináší nějaké ty nepříjemnosti, jako jsou rýma, chřipka, kašel, a to bych mohla ve výčtu ještě pokračovat... Zato můžeme s čajem usednout ke stolu a vychutnávat si podzimní večery. Tohle opravdu zbožňuji.

Nesmím zanedbat venkovní aktivity. Pouštění draka, dlouhé odpolední procházky a sbírání ořechů. Nejednomu se stalo, že drak přestal poslouchat a zalétl mezi větve stromů. To je pak neštěstí. Nejtěžší na tom je vymotat chycený provázek.

Podzime, určitě patříš mezi mé nejoblíbenější roční období a žádná dotěrná rýma či zamotaný drak ve větvích mě nepřesvědčí o opaku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Asleenriy, 13.11.2023

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oslovení podzimuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­