ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Obyčejně neobyčejný svět pohádek

Zdravím Tě, andílku můj vzdálený.

Jak pak se Ti daří? Tak se mi stýská po Tvém kouzlu, Tvé duši. Neozývám se jen z dlouhé chvíle, jenže velká bolest tíží moje srdce. Divíš se, jak nezvykle Ti píši, to asi ten blázen, co zamotal mi hlavu. Už kolik dní mi vrtá v mysli, zdali správnou cestou jsem se dala a mnohým neublížila. Jestli samolibě se nezachovala a živou bytost do tmy nepotopila. Nezodpovězené otázky vylodily se na břehu mých drahých, jak v kruhu rodinném, přátelském, především studentském. Nemůžu na ně odpovědět, další lež zamotat musí mi jazyk. Stále nechápeš, co se tu děje? Já hlupákem se stala a hlupákovi naletěla. Však jediná zřejmě jsem nebyla. Ten starý modrooký nebožák mne vraždí pohledem a drtí svou mohutnou paží můj smích, mou radost, mou sílu. Hrdost už dávno jsem ztratila a lávku nad prudkou řekou prolomila. I když obhájit se trochu mohu, jen zlehka očistit mé svědomí, to drazí přátelé Báječná, Milující, Tížený, mne postrčili, jsem jim vděčná, to se ví, jenže oni tu bolest neznají. Přese vše tu s námi bude a já všude ho ucítím. Zbavit se ducha pro vždy nepůjde. Ve vzpomínkách snaží se mi schovat.

Ach Tvoje jemná tvář se mi zjevuje a říká: Vše jednou pomine. Ta slova hladí mé rozcuchané vlasy a šimrá mne Tvůj sladký smích. Chce se mi spát, ale jak bych mohla, když jeho zdrcené tělo též jistě nespí. K tomu další hlavu připojit jsem musela. Sama bych nic nezvládla. Slzy se mi z očí tlačí a já je nemohu zastavit, zachytit, jen nechat je smáčet bílou pláň. A smutek se tak těžko zažene, nezasvěcení tušení mají. Jistě už víš, o čem mluvím, že beránka vlku se zachtělo. Hloupý, důvěřivý, neznalý beránek se lapit nechal. Však stádo své měl, co snad neopustí ho a vlk z lesa vyhnán jest. Pověz, zdali Tě už ke spánku svou pohádkou ukolébávám. Zdali v hádankách potopená se Ti zdám. Odpusť a přijímej mé srdečné pozdravy a předej svému vejci též. Pošli mi také list, jestliže to nebude Ti příliš proti chuti. Opatruj svá křídla a veselosti a krásy života užívej.

S láskou

Siamské dvojče zlomené N.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niccy, 08.04.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Obyčejně neobyčejný svět pohádekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­