ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Oblíbenému spisovateli - Mika Waltari

V Praze dne 5. prosince 2010

Vážený pane Waltari,

píši Vám, i když se již bohužel nebudeme mít možnost potkat. Narodil jsem se v období, kdy nás mohou těšit Vaše nádherné knihy plné pravdy a zkušeností. Nikdy jsme se nepotkali, proto je můj dopis jen jakýmsi vyznáním a snahou pochopit Váš životní příběh. Již po několikáté si pročítám Vaši biografii a nemohu dost dobře pochopit, jak jste celý svůj život mohl zvládnout.

Již od doby kdy jsem na doporučení mého přítele přečetl první knihu od Vás, patří Vaše čtivé knížky k mé oblíbené četbě. Příběh Egypťana Sinuheta mě přivedl k většímu zájmu o knihy a ovlivnil jistě i mnoho dalších čtenářů.
A právě proto jsem se rozhodl dopis, který právě píši, adresovat Vám.

S každou Vaší knihou se mi otevírají nové dimenze neuvěřitelného světa plného tajemného nebezpečí, přetvářky, intrik, ale naopak i porozumění, přátelství a lásky. Ocitám se ve starých dobách, kdy na ulicích nejezdila auta, ale jen tam pobíhali otroci s nosítky, a psát uměli jen opravdu studovaní lidé.
Mezi nejoblíbenější hlavní postavy, a jistě i nejznámější, patří vzdělaný a vznešený egyptský lékař Sinuhet. Na příbězích tohoto lékaře mě fascinovaly starověké operace, kdy se tamní doktoři nebáli otevřít lebku pacienta za plného vědomí, a balzamování těl zemřelých, která se dochovala tisíce let. Škoda jen, že Vaše kniha nebyla nikdy zfilmována, protože by to mohl být velice zajímavý a naučný film.

Jistě jste byl velmi vzdělaný a inteligentní. Jak jinak bych si mohl vysvětlit dokonalou propracovanost Vašich děl. Vaše práce se zdá velmi těžká a namáhavá, ale výsledek Vašeho mnohaletého tvoření je ohromující. Kdybych se jen pokusil napsat něco podobného jako Vy, nikdy bych neměl tu trpělivost shánět data a podklady, domýšlet příběh, a ještě k tomu v takové kvalitě.

S pozdravem

Váš věrný čtenář

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oblíbenému spisovateli - Mika WaltariMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)