ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Oblíbenému spisovateli - Mika Waltari

V Praze dne 5. prosince 2010

Vážený pane Waltari,

píši Vám, i když se již bohužel nebudeme mít možnost potkat. Narodil jsem se v období, kdy nás mohou těšit Vaše nádherné knihy plné pravdy a zkušeností. Nikdy jsme se nepotkali, proto je můj dopis jen jakýmsi vyznáním a snahou pochopit Váš životní příběh. Již po několikáté si pročítám Vaši biografii a nemohu dost dobře pochopit, jak jste celý svůj život mohl zvládnout.

Již od doby kdy jsem na doporučení mého přítele přečetl první knihu od Vás, patří Vaše čtivé knížky k mé oblíbené četbě. Příběh Egypťana Sinuheta mě přivedl k většímu zájmu o knihy a ovlivnil jistě i mnoho dalších čtenářů.
A právě proto jsem se rozhodl dopis, který právě píši, adresovat Vám.

S každou Vaší knihou se mi otevírají nové dimenze neuvěřitelného světa plného tajemného nebezpečí, přetvářky, intrik, ale naopak i porozumění, přátelství a lásky. Ocitám se ve starých dobách, kdy na ulicích nejezdila auta, ale jen tam pobíhali otroci s nosítky, a psát uměli jen opravdu studovaní lidé.
Mezi nejoblíbenější hlavní postavy, a jistě i nejznámější, patří vzdělaný a vznešený egyptský lékař Sinuhet. Na příbězích tohoto lékaře mě fascinovaly starověké operace, kdy se tamní doktoři nebáli otevřít lebku pacienta za plného vědomí, a balzamování těl zemřelých, která se dochovala tisíce let. Škoda jen, že Vaše kniha nebyla nikdy zfilmována, protože by to mohl být velice zajímavý a naučný film.

Jistě jste byl velmi vzdělaný a inteligentní. Jak jinak bych si mohl vysvětlit dokonalou propracovanost Vašich děl. Vaše práce se zdá velmi těžká a namáhavá, ale výsledek Vašeho mnohaletého tvoření je ohromující. Kdybych se jen pokusil napsat něco podobného jako Vy, nikdy bych neměl tu trpělivost shánět data a podklady, domýšlet příběh, a ještě k tomu v takové kvalitě.

S pozdravem

Váš věrný čtenář

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: tukzde, 10.01.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Oblíbenému spisovateli - Mika WaltariMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­