ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Milý Robinsone

Milý Robinsone!

Na vašem vyprávění o cestě po moři a ztroskotání na pustém ostrově mě upoutala dobrodružství, co jste zažíval, ale i popisy vašich pocitů jako člověka, který se náhle ocitl úplně sám.
Na začátku příběhu si vás představuji jako rozmazleného mladíka, který si prosadil plavbu po moři přes zákaz rodičů. Ale během krátké doby se z vás stal bezmocný trosečník v roztrhaných šatech s jedním nožem v kapse.
Vy jste musel být opravdu chudák, tak sám v opuštěném kraji, kde jste celé dny nepromluvil ani slovo s živou duší, jedinými společníky byla divoká zvěř. Nebál jste se? A co strava? Určitě jste byl nejistý z každého neznámého ovoce, třeba že je jedovaté. Práce na vašem obydlí vás stála mnoho sil. Hodně vám pomohly vzpomínky na život v Anglii, které jste využíval v pěstování plodin a chovu zvířat.
Nejvíce se mi líbilo, jak jste se setkal s divochem Pátkem, který vás vysvobodil ze samoty a opuštěnosti na ostrově. Stal se vaším nejlepším přítelem, určitě jste byl šťastný. Nevadilo vám, že je prostý a nevzdělaný? To ale asi ne, byl jste rád, že si s někým můžete vůbec popovídat.
Na konci vyprávění si myslím, že se z vás stal rozumný mladík, který si dokáže vážit obyčejných věcí a práce.
Doufám, že stejně jako mě budou zajímat vaše příběhy i jiné čtenáře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karlos, 04.06.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Milý RobinsoneMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­