ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 61x Prosím, ohodnoť práci

Kocour Mikeš

OSNOVA:

I.a) srdečný pozdrav
II.a) vzpomínky
b) povaha
c) odívání
III.a) rozloučení

Ahoj Mikeši,

úvodem dopisu Tě srdečně zdravím. Už jsem Ti dlouho nenapsala, ale vzpomněla jsem si na Tebe teď o víkendu, když jsme dostali ve škole za domácí úkol napsat charakteristiku literární postavy.

Vzpomněla jsem si, jak jsme si o Tobě čítávali knížku, jak jsem byla ještě malá a neuměla jsem ani pořádně číst. Byl jsi vlastně první literární postavou z knížky, kterou jsem si přečetla od začátku do konce. Chtěla jsem se zeptat, jak jsi se vůbec naučil mluvit? Asi to bude nejspíš tím, že si s Tebou Tvůj kamarád Pepík pořád povídal a byl s Tebou trpělivý, a jak se říká "trpělivost růže přináší".

Ačkoliv jsi uměl dobře mluvit, nikdy jsi toho nezneužil, abys někoho pomlouval nebo po někom pokřikoval. Byl jsi vždy zdvořilý, za darovaný kousek jídla jsi řádně poděkoval a každého slušně pozdravil. Za to Tě měli všichni rádi. Třeba jak jste šli s Pepíkem na Jedličkovou louži, kde se děti klouzaly, schválně jsi upadl, aby se děti bavily. Z toho je vidět, že máš veselou povahu. Dále se mi moc líbilo, jak jsi pomáhal babičce, když byla nemocná, nebo když potřebovala zajít nakoupit něco do města.

Taky Ti musím pochválit tu Tvoji krásnou čepici, kterou Ti věnoval Pepík a ty boty, jež Ti ušil tatínek. V zimě Tě určitě zahřál i ten Tvůj kožíšek, který byl černý jak uhel. Ale mrzí mě, že jsi nenapsal, jak se Ti spávalo na peci. Vždycky jsi odněkud přilétl jako čert a Pepík ani nevěděl odkud, nejspíš zrovna od Tvého dobrého kamaráda Bobeše.

Tak já už budu končit, pozdravuj všechny v Hrušicích, čuníka Pašíka, kozla Bobeše a všechny ostatní!

Ahoj


Lucka

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucineska, 08.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kocour MikešMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­