ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.39
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Hořké probuzení

Milý Viktore,
nikdy jsem nevěřila, že potkám někoho takového jako jsi Ty. Když jsem Tě poprvé viděla, netrvalo mi ani pět vteřin, abych se do Tebe zamilovala. Celé dva roky, které jsme prožili spolu, mi zpětně připadají jako neskutečně krásný sen. Bohužel i takové sny musí skončit. Ten můj skončil včera odpoledne.
Když jsem Tě nachytala s tou ženou v naší společné posteli, zhroutil se mi svět. Dnes už se na to dívám z jiné stránky. Muselo to jednou přijít. V poslední době nám to moc neklapalo. Ty jsi byl zbytečně žárlivý a já se kvůli tvé žárlivosti odmítala s tebou vůbec bavit.
Je to částečně i moje vina. To přiznávám. Kdybych nebyla tak paličatá a promluvila si o tom s Tebou, možná by bylo všechno jinak. I když by to pravděpodobně přišlo při jedné z dalších hádek, kterých by bylo jako v každém vztahu mnoho. Na druhou stranu, měl jsi mi říci, že už mě nemiluješ. Mohli jsme se rozejít a nemuselo to být tak bolestivé pro nás pro oba. Zklamal jsi mě.
Jednu věc pořád nechápu. Proč jsi mě před týdnem požádal o ruku a včera jsi mě podvedl s jinou ženou? Měla to být snad pomsta za to, že jsem si vzala čas na rozmyšlenou nebo by se to stalo, i kdybych tvou nabídku přijala?
Na dnešek jsem objednala stůl v naší restauraci, kde jsem Ti chtěla oznámit, že si tě vezmu. Proto jsem taky přišla tak brzo domů. Zpětně jsem ráda, že jsem to nestihla.
Musím ale přiznat, že máš dobrý vkus. Ta tvoje vysoká blondýna je určitě nějaká modelka. Myslím, že jí budeš chtít dát časem váš rodinný prsten. Proto jsem ho přidala do obálky. Doufám v to, že ji znovu nepotkám. Podle toho, jak jsem ji stačila poznat, se musí Tvojí drahé máti moc líbit. Tvá matka bude mít radost.
Já se teď pomalu z toho krásného snu se špatným koncem probouzím. Za několik týdnů mě možná přejde zlost a budu si s Tebou o tom schopna promluvit. Časem bychom mohli být zase přátelé. Ale nějakou dobu to ještě potrvá.
Už mě nenapadají žádná slova. Chce se mi jen brečet. Doufám, že s ní budeš šťastný a neprovedeš jí to, co jsi provedl mě.

P.S.: Jsem těhotná. Budeš otcem. Proto jsem chtěla s tou odpovědí počkat. Chtěla jsem mít jistotu a tu dobrou zprávu Ti oznámit v restauraci. Nehledej mě. Přestěhovala jsem se. Nechci Tě zatím vidět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: verunka0503, 01.08.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hořké probuzeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­