ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.68
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Éowyn

- dopis literární postavě s charakteristickými prvky

Milá Éowyn,
jsi velmi mladá žena s neobvykle krásnými světlými vlasy, na které mě nejvíce zaujmula Tvá rozhodnost, odhodlanost a odvaha.
Tvá vysoká a štíhlá postava na mě působí silně a pevně. Tak jako většina Tvých Rohanských příbuzných i Ty máš dlouhé zlaté vlasy, které nosíš rozpuštěné nebo svázané do drdolu tak, aby Ti nepřekážely v boji s mečem, se kterým umíš už odmala. Většinou si oblékáš pohodlné a jednoduché šaty, aby Ti nepřekážely, když jedeš na koni či bojuješ.
Jako dcera krále se jevíš jako chladná, vážná a nepřístupná. Musíš se starat o svého strýce, krále Rohanu, a přestože v hloubi duše cítíš, že je to správné, v mnohých situacích bys raději nasedla na koně a cválala přes rohanské pláně pryč. Často lituješ toho, že ses narodila jako žena. Často toužíš po rovnosti s muži, volnosti, hrdinských činech... Bojíš se, že zůstaneš zavřená jako v kleci a budeš se vždy muset starat o děti, ženy a starce, že tě nikdy nepustí do bitvy, aby sis dobyla slávu. Ale to se změní po bitvě u Helmova žlebu, když odjedeš s vojskem Rohirů v mužském převlečení do Gondoru k Minas Tirith a zúčastníš se bitvy, kde si zabila Kapitána Nazgûlů.
Tvá láska k Aragornovi je podle mě spíš jen obdiv, protože v něm vidíš budoucího krále, vidíš jeho moudrost, odvahu a moc. Chtěla bys být jako on. Pak se ale seznámíš s Faramirem, dědicem správce Gondoru, do kterého se opravdu zamiluješ a vdáš se za něj. Buď pyšná na to, že Ti pomůže, aby sis uvědomila, že ke štěstí nepotřebuješ moc ani slávu. K tomu, abys byla šťastná, Ti stačí podle mě hlavně láska. Proto se rozhodneš stát léčitelkou a pomáhat slabým a nemocným, což se mi na Tobě líbí, že jsi ochotná pomáhat lidem. Mám Tě ráda, protože máš spousty kladných vlastností, které obdivuji a tak trochu Ti je závidím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: niceloverka-lucka štancová, 25.10.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ÉowynMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­