ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.68
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Éowyn

- dopis literární postavě s charakteristickými prvky

Milá Éowyn,
jsi velmi mladá žena s neobvykle krásnými světlými vlasy, na které mě nejvíce zaujmula Tvá rozhodnost, odhodlanost a odvaha.
Tvá vysoká a štíhlá postava na mě působí silně a pevně. Tak jako většina Tvých Rohanských příbuzných i Ty máš dlouhé zlaté vlasy, které nosíš rozpuštěné nebo svázané do drdolu tak, aby Ti nepřekážely v boji s mečem, se kterým umíš už odmala. Většinou si oblékáš pohodlné a jednoduché šaty, aby Ti nepřekážely, když jedeš na koni či bojuješ.
Jako dcera krále se jevíš jako chladná, vážná a nepřístupná. Musíš se starat o svého strýce, krále Rohanu, a přestože v hloubi duše cítíš, že je to správné, v mnohých situacích bys raději nasedla na koně a cválala přes rohanské pláně pryč. Často lituješ toho, že ses narodila jako žena. Často toužíš po rovnosti s muži, volnosti, hrdinských činech... Bojíš se, že zůstaneš zavřená jako v kleci a budeš se vždy muset starat o děti, ženy a starce, že tě nikdy nepustí do bitvy, aby sis dobyla slávu. Ale to se změní po bitvě u Helmova žlebu, když odjedeš s vojskem Rohirů v mužském převlečení do Gondoru k Minas Tirith a zúčastníš se bitvy, kde si zabila Kapitána Nazgûlů.
Tvá láska k Aragornovi je podle mě spíš jen obdiv, protože v něm vidíš budoucího krále, vidíš jeho moudrost, odvahu a moc. Chtěla bys být jako on. Pak se ale seznámíš s Faramirem, dědicem správce Gondoru, do kterého se opravdu zamiluješ a vdáš se za něj. Buď pyšná na to, že Ti pomůže, aby sis uvědomila, že ke štěstí nepotřebuješ moc ani slávu. K tomu, abys byla šťastná, Ti stačí podle mě hlavně láska. Proto se rozhodneš stát léčitelkou a pomáhat slabým a nemocným, což se mi na Tobě líbí, že jsi ochotná pomáhat lidem. Mám Tě ráda, protože máš spousty kladných vlastností, které obdivuji a tak trochu Ti je závidím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ÉowynMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)