ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.42
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Drahé vzpomínky

Drahé vzpomínky,
myslím, že slovem drahé jsem vás nejlépe vystihla. Nebýt vás neměla bych na co tolik myslet, neměla bych o čem přemýšlet a hlavně neměla bych možnost napravit situaci, v které bych se mohla znovu ocitnout.
Kdybych měla napsat každé z vás zvlášť (samozřejmě bych ani na jednu nechtěla zapomenout), byla bych tu asi hodně dlouho, ještě by se na všechny nedostalo a to by mě opravdu mrzelo.
Jste leckdy smutné, radostné, vtipné, zdrcující, tragické, krátké... Mohla bych pokračovat dál, ale ty nejdůležitější vlastnosti, které máte, že jste nezapomenutelné a jste každého z nás.
Na vás myslím nejčastěji, občas se slzami v očích nebo se svíravým pocitem, když si zrovna zavzpomínám na ne moc radostné situace, ale spíš na vás mám víc legračních a vtipných. Lépe si vás připomenu, když si pročítám deníky, co si píšu už od 11 let. Ráda se vracím do minulosti, ale vrátit ji nemůžu, nikdo z nás nemůže. Zůstaly jste nám po ní jen vy.
Ve vás jsou zaznamenány mí přátelé, nepřátelé, příbuzní, cizí lidé, zvířata, zkrátka vše, co a kdo mě potkal během mých sedmnácti let.
Když si vás probírám v hlavě, do paměti se mi vrývá několik osob, jmen, kterých si vážím a cením díky tomu, co pro mě udělali nebo chtěli udělat. Ani na jednoho člověka nezapomenu, nelze zapomenout, tak jako na vás.
Tímto dopisem chci říct, že by si každý z nás měl život užívat naplno, aby jste v nás nechyběly. Jsem toho názoru, že kdo nemá na co vzpomínat, dostatečně nežije.

Nikdy nezapomenu...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: L.U.C.C.A, 03.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Drahé vzpomínkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­