ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Svíčkové

Drahá Svíčková,

dnešní den byl pro mě velice náročný. Když jsem s otravně zvonícím budíkem pomalu rozlepil oči, následovala obvyklá hygiena a já vyrazil se zpožděním ze dveří jako kulový blesk. To jsem ale ještě netušil, jak moc zůstanu na konci dne unavený.
Všechny aktivity, které jsem absolvoval, se sečetly, což vyústilo v potřebu nabrat energii zpět. A proto jsi tu pro mě Ty, moje kamarádka, co rozezní chorál žaludku blahem. Věděl jsem o Tobě už od včerejšího večera, kdy mě má milovaná maminka informovala o připravované večeři na další den. Ona ví, že Tě mám nejradši a ostatní možní konkurenti Ti nesahají ani po kotníky. Třebaže se o Tvůj úspěch zasluhují i sousedé knedlík a omáčka, já si myslím, že právě vaše kooperace se podílí na lahodném, dlouhotrvajícím zážitku, po němž se nálada zvýší o nemalé procento.

Pamatuješ, jak si mi způsobila problém, když jsem se k Tobě radostně přivalil a srazil Tě na nový ubrus? Legrace jsme si spolu užili plný hrnec, tedy do té doby, než se skvrna musela rafinovaně vyčistit. Dá totiž spoustu práce Tě odstranit, ač to může znít jakkoliv absurdně. A co se týče podlahy, tak o tu se postaral mlsným jazykem náš pes. Naštěstí nejsi oblíbena jenom u něj, protože jinak bych se s Tebou setkával málokdy, a to bych nepřežil. Vážně, třeba játra mi navodí zelenou tvář, jen se na ně podívám. Ale když se objevíš Ty, jsem v učiněném ráji. Snad mi nepřivodíš nadváhu. Mám Tě rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis SvíčkovéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)