ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Dopis s vloženým popisem


OSNOVA:

I. Úvod:a) Oslovení
b) Minulý školní rok
II. Stať:a) Začátek prázdnin - brigáda
b) XYZ
c) Konec brigády
d) Nový školní rok
III. Závěr:a) Rozloučení


Drahý Míšo!

Minulý školní rok pro mě byl velmi deprimující. Chyběl jsi mi. Když mi bylo nejhůř, vzpomněla jsem si na Tebe, na odvahu, kterou jsi mi vždy dával. A najednou se temnota, do které jsem se sama uvrhla, na chvíli začala projasňovat. Každopádně, bez Tebe mě temnota nakonec porazila a přestalo mi na všem záležet. Škola byla horor a myslím, že kdyby trvala jen o týden déle, zbláznila bych se.

Naštěstí začaly prázdniny. Mamka už nevěděla co se mnou, ale našla lék! Když projížděla s tatínkem Bdeněvsí, všimli si letáku, který sháněl brigádníky na archeologické vykopávky. Jak už asi tušíš, hned druhý den jsem byla zavrtaná v hlíně a s krumpáčem a lopatou jsem vykopávala keramické střepy. Byla jsem nejmladší, všichni mě ignorovali. Až na XYZa!

XYZovi je 666 let a nechává si říkat ZYX. Na výšku měří asi 178 cm, má na krátko ostříhané světle hnědé vlasy, jasně modré oči, docela normální nos a tenké růžové rty. Široká ramena, silné ruce a dlouhé ruce skvěle doplňují štíhlý trup. Obléká se vkusně, je chytrý a vtipný.

Při práci jsem se s XYZem velmi sblížila. Když se nachýlil konec brigády, vyměnili jsme si telefonní čísla a adresy. Scházíme se doteď, bydlíme kousek od sebe a pořád si máme o čem povídat. Nedávno XYZ skládal "státnice" - všechny za jedna! Už se těší, až bude mít před jménem Mgr.

Tento školní rok jsem začala chodit na integrovanou střední školu živnostenskou, XYZ mě drží nad vodou, škola mě díky němu začala bavit a když něco nepochopím, vysvětlí mi to. Určitě s ním vše zvládnu!

Moc mi chybíš. Za pár desítek let se určitě znovu uvidíme, pokud potkáš babičku Helenu, Jarmilu nebo Jiřinu, pozdravuj je. Měj se krásně a promiň, že jsem rodičům o Tvé smrti neřekla. Neměla jsem na to sílu a tak jsem využila toho, že Tě neznali.

S láskou tvoje "ségra"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis s vloženým popisemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)