ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.98
Hodnoceno: 89x Prosím, ohodnoť práci

Dopis s popisem osoby

Milá Sáro,

dlouho jsem Tě neviděla a moc se mi stýská. Prázdniny byly pěkné, ale bez Tebe to prostě nebylo ono. Jednou, když jsem byla s kamarády na fotbalovém hřišti, přijel tam chlapík z místního autoservisu a sháněl někoho, kdo umí nějaký cizí jazyk. Jelikož jsem byla jediná, kdo mluví anglicky a lehce i francouzsky, šla jsem k němu. On mi představil dva francouzské chlapce, kterým se nedaleko rozbilo auto, a tak čekali, než jim ho zmiňovaný automechanik opraví.

Jeden z nich, dvacetiletý Dominiq, měl polodlouhé blonďaté vlasy, pronikavé modré oči a krásný úsměv. Jeho postava byla menšího vzrůstu, avšak sportovní a vypracovaná. Ten druhý, sedmnáctiletý Pierre, byl také menší svalnaté postavy. Jeho vlasy měly havraní černou barvu a oči byly jako dva čokoládové bonbony. Na první pohled mohly člověka zaujmout jeho úzké, ale přesto výrazné rty.

Stále si něco zapisovali do deníčku - byly to zážitky, které na své cestě po Evropě zažili. Oba byli velmi přátelské povahy a měli odvahu se učit česky. Sice jim to moc nešlo, ale jejich pokusy o krátký rozhovor v naší řeči byly vtipné. Když jsme si nerozuměli anglicky, mluvili jsme francouzsky a dokonce mě i něco nového z jejich mateřštiny naučili a pochválili moji výslovnost. Strávili jsme spolu krásné tři dny, na které nikdy nezapomenu. Doteď si s nimi píšu emaily.

Už se těším, až se zase uvidíme a vyměníme si další zážitky.

S láskou Tvoje Tereza

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Téra, 15.12.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis s popisem osobyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­