ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Dopis panu prezidentovi

Vážený pane prezidente!

Neberte tento dopis jako Vaši kritiku či jako provokaci ani jako projev mladické nerozvážnosti. I když jistě nemám takové znalosti jako Vy, pustím se s Vámi do polemiky. Chtěl bych s Vámi mluvit o tématech, která hýbou světem, ale i o naší současné politické situaci.

Již rok můžeme sledovat situaci na Ukrajině. Téma způsobuje vášnivé debaty - ať už na straně pomyslného západu či východu. Stojíme snad na prahu nové studené války?

Váš postoj se jeví jako proruský, ale proč se stavět na stranu Ruska, které po rozpadu Sovětského svazu prodělalo zdánlivě velkou změnu, ale při bližším pohledu se ujišťujeme, že jsou zde stále utlačováni a pronásledováni lidé. Dám jeden příklad za všechny: ruská feministická punk rocková protestní skupina Pussy Riot. Výstupy kapely byly několikrát brutálně potlačeny. A členky někdy i pod fyzickým nátlakem vězněny a vyslýchány. Proč je nenazývat politickými vězni? Jsou zajisté oběťmi putinovského režimu. Tak proč se stále stavět na stranu východu, potažmo Ruska?

Ukrajina se po řádně vypsaném referendu dobrovolně přidala na stranu Evropské unie. Jistě si vzpomínáte na výsledek referenda, jenž šedesáti pěti procenty hovořil pro připojení k Evropské unii.
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč po tzv. Oranžové revoluci uprchl do Ruska pod ochranná křídla Putina a zanechal po sobě obrovské sídlo v hodnotě několika desítek milionů. Přitom on sám vydal rozkaz ke střelbě na demonstranty, při které zemřelo několik lidí. A pan Putin, který vystudoval tzv. školu KGB? Jaký je rozdíl mezi ním a samozvaným diktátorem?

Svými informacemi jsem si jist. Doufám, že jste s mým dopisem nemarnil čas. Těším se na Vaši odpověď.

S pozdravem

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David, 14.08.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis panu prezidentoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­