ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Dopis paní Olze

V Praze dne 10. 4. 2018

Vážená a milá paní Olgo!

Na úvod mého dopisu Vás co nejsrdečněji zdravím a musím přiznat, že nemohu zapomenout na chvíle spolu strávené.

Od té doby, co mě propustili z nemocnice v Olomouci, jsem se s Vámi pokoušela několikrát spojit telefonicky, avšak Váš telefon byl nedostupný. Obávala jsem se, zdali se Vám náhodou něco zlého nestalo a zda jste v pořádku. Až jednoho dne se na mou výzvu ozvala zdravotní sestra, která - jak jistě víte - byla našemu vztahu velmi nakloněna. Podařilo se mi tedy získat tuto adresu. Pevně doufám, že mě k Vám dovede...

Od chvíle, kdy jsme se viděly naposledy, se toho mnoho odehrálo. Tak kupříkladu jsem si našla protějšek, o kterém jsem vždy snila - je to muž vysoký a pohledný, jmenuje se Jan, je moc hodný a hlavně je ke mně laskavý a vlídný.

Jediná památka, která mi po Vás zbyla, je ona kniha o lese, pamatujete? Až budeme mít dítě, bude to jistě jedna z prvních knih, kterou si společně jako rodina budeme prohlížet a u které si vždy vzpomenu na Vás. Máte radost?

Můj zdravotní stav se postupem času začíná upravovat, tak snad již nebude nutná hospitalizace. Pan doktor to vidí celkem pozitivně, což je důležité.

Prosím, napište mi pár řádků o Vás, ať vím, jak se máte, čím žijete a co vás v tuto chvíli naplňuje. Moc by mě to potěšilo.

Přeji Vám pevné zdraví, mnoho radostí a žádné starosti. Ať Vám jde vše od ruky a máte se dobře.

To Vám ze srdce přeje a na závěr dopisu Vás zdraví

N. F.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 10.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis paní OlzeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­