ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Dopis od ďábla

Kateřino,

už více nežli dosti ubližovala jsi, trýznila a jen hříchy tvé snášejí se na náš stůl, který je pln takových lahodných duší, jako ta tvá jest. Duší černých jako uhel, nasáklých hříchy, co jsou horší než jakýkoli živel, co se přežene přes města těch čistých.

Tys jednou z těch hříšnic, Ty, jež ubližuješ lidem s duší křehkou, avšak ještě hůře i blízcí tví trpí jako mučedníci pod tvou vládou. Jen odpuzuješ svým chováním, lačníš po obdivu, ale když se ti nedostane poslušnosti ze strany čistého, krev prolita jest tvou rukou.

Tvůj hřích dosáhl takové velikosti, že ani naše chtivé a stále lačné žaludky jeho objem nepojmou, ač z hříchů již po staletí žijí a jejich touha se jen těžko ukojí. Kaj se proto před naším pánem, možná daruje ti milost, avšak stále své hříchy nenavrátíš. Jsou plny zloby, zklamání, smrti a mnoha dalších hrůzností dnešního lidstva, která peklu propadnou a již není cesty zpět.

Vše, co jsi kdy činila, bylo z vypočítavosti a touhy po moci nad ostatními. Moc, ano moc vedla tvé kroky nesprávnou cestou a tys jí propadla, tak jako mnozí další. Neznáš význam slova soucit, přátelství, láska. Jsou to jen prázdné skořápky, po kterých tvá duše nestrádá. Již je stanoven den, kdy bude tvůj osud zpečetěn a pokud existuje jediná možnost na tvou záchranu, tak nedolehla k mým uším, jen se roztříštila ve větru jako padající křišťál na kamennou podlahu.

Se vší úctou tvé duši...


Nepřítel živých hříšníků

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Leya, 07.03.2008

   
­­­­

Slohová práce Dopis od ďábla ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis od ďáblaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­