ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.55
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Dopis (o)sobě!

S pohledem do Tvých očí se ztrácím stejně jako vlak v tunelu, potápím se do temnoty a najednou vysvitne slunce, znak naděje, a já se cítím lépe - možná povznesen. Tvůj úsměv mi způsobuje husí kůži a zasáhne mne pokaždé jako blesk, který mnou projede po celém těle do každičkého konečku vlasu, roztřepeného nebo i zdravého, až po prsty na nohou. A já musím reagovat stejně.
Připomíná mi to akci a reakci, aneb 3. Newtonův zákon, jen s tím rozdílem, že se neusmíváme současně, ale vlastně se v duchu směji dříve, než se začneš culit Ty. Možná je to i chemie. Omlouvám se, vím, jak přírodní vědy nesnášíš, ale naši profesoři vždy říkali, že všechno se vším souvisí.

Chtěl bych býti básníkem, abych dokázal vyjádřit svou náklonnost k Tobě, ale neskládám verše ani rýmy, a to ani zdaleka. Ovšem i když jsi daleko, stále slyším Tvůj hlas, nakažlivý smích, vidím Tvé rysy ve tváři - musel Tě snad stvořit talentovaný umělec! Každý tah ve Tvém obličeji je skvostný a bezchybný.
Možná právě teď, když tento dopis píši, stojíš před zrcadlem a kleješ na svou postavu, barvu očí nebo jeden prachobyčejný pupínek na tváři či novou pihu na nose... Avšak všechny Tvé "nedokonalosti" Tě činí krásnou!

Už nemůžu, ztrácím se a doufám, že mě nepošleš k šípku, musím s tím ven, jenže je to tak těžké! Stále znovu a dokola pokouším se Ti říct o mé lásce k Tobě, ale jsem jako člověk, jenž se učí plavat v rozbouřeném moři, prakticky bojuji s větrnými mlýny, ale jednoho dne Ti všechno řeknu! Ale prozatím mé myšlenky bloudí krajinou, krajinou pustou a šedivou. Snad Tě budu jednou moci mít, milovat Tě a už neopustit!

Tvůj Ondřej

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Fojtů, 31.10.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis (o)sobě!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­