ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Největšímu Čechovi

Milý Největší Čechu,

jistě Tě zajímá, proč Tě tak podivně oslovuji. Hned Ti to vysvětlím. Zvítězil jsi totiž ve stejnojmenné anketě České televize. Divíš se, proč zrovna "největší" Čech? Většina z nás se domnívá, že Ty, Karel IV., jsi nejslavnější a nejoblíbenější Čech, který českému národu velmi pomohl.
Musím využít této jedinečné příležitosti a s potěšením Ti oznámit, že většina Tvých památek se dochovala a my si jich velmi vážíme. Po Karlově mostě denně prochází mnoho Čechů i zahraničních turistů. Někteří z nich možná jedou navštívit Karlštejn nebo míří na Karlovu univerzitu, která obsahuje mnohem více fakult než původní čtyři. Věřící jsou Ti jistě vděční za to, že díky Tobě bylo pražské biskupství povýšeno na arcibiskupství.
Kdyby ses pomocí nějakého stroje času ocitl v současné době, asi by ses hodně divil. Sice stále existuje dobro a zlo, bílá a černá, stejně jako život a smrt, ale přesto se toho od 14. století hodně změnilo. Přiznám se, že vlastně nevím, co Ti mám ještě napsat. Přece jenom je mezi námi jistý věkový a časový rozdíl...

S přáním úspěchů v dalších anketách se loučí

Daniela

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 09.09.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis Největšímu ČechoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­