ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Dopis lásce

Drahá lásko,

slunce mého bytí, má duše prahne touhou utopit se ve Tvém srdci.

Má řeko tekoucí rájem, ohnivý šípe vystřelený do temnoty mého života. Nejsou-li mi nablízku Tvé oči, Tvé vlasy, Tvůj dech, umírám jako květina uprostřed pouště. Bolest z odloučení spaluje mé srdce víc než kdejaký požár.

Bez Tebe je svět černobílý, barvy květin vymizely, voda zamrzla, lekníny utonuly, slunečnice bez Tvé záře usnuly. Svět se bez Tvé přítomnosti zastaví, přestane dýchat, řeky se zaplní slzami, stromy opadají a vše se promění v prach a písek. Celému světu chybí vůně Tvých dlouhých vlasů, v jejichž stínu se vše zbarví čerstvými jarními květy.

Má lásko, mé slunce, růže rozkvetlých voňavých plátků, můj motýle, bez Tebe jsem ztracen ve tmě, na dně propasti nekončícího žalu. Vrať se, pomoz mi, zachraň mě z té díry. Můj život bez Tebe je jako planeta bez krás, které na jejím povrchu bujely. Já však neztrácím naději ve světlo Tvého šípu.

Tvůj otrok

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis lásceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)