ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 168x Prosím, ohodnoť práci

Dopis kamarádce

Milá Evo,

po dlouhé době Ti opět píšu, jelikož okolnosti mě k tomu donutily, a nebýt jich, nejspíš by sis na mě v tuto chvíli ani nevzpomněla.
Abych tedy uvedla věci na pravou míru...

Dnes ráno jsem se rozhodla pro radikální úklid mého pokoje. Jak jistě dobře tušíš, když něco dělám, tak to opravdu stojí za to. Všechny věci ze stolu i ze skříní jsme vyházela na podlahu s dojmem, že uvolněná místa otřu a vše opět krásně narovnám na svá místa. Při pohledu na tu spoušť ze mě však zápal uklízení opadl. Sedla jsem si tedy na židli, pozorovala jsem tu hromadu zbytečností a vtom jsem uviděla povědomou fotografii. Jsme na ní vyfocené my dvě, jak si neseme vysvědčení někdy z páté třídy. Vůbec netuším, odkud vypadla. Možná byla založená v nějakém starém sešitu, nevím... Každopádně mě dojala natolik, že jsem se rozhodla Ti o tom napsat.

Ač důvod k tomu máme velký (vzdálenost 250 km není ani na dnešní poměry malá), je škoda, že se nevídáme. Ráda bych Tě tedy pozvala na naši chatu, nacházející se v oblasti Máchova jezera. Termín nechám na Tobě. Budu velice ráda, když napíšeš zpět a na společném setkání se domluvíme. Přece ta společně strávená školní léta nezahodíme!

S pozdravem

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis kamarádceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)