ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Dopis kamarádce z dovolené

V Poštorné 18. 8. 2015

Ahoj Míšo,

na letošní rodinnou dovolenou jsme se vydali na jižní Moravu. Jsme ubytovaní za Břeclaví v části Poštorná na okraji Lednicko-valtického areálu. Je zde krásná a nedotčená příroda. Okolo ubytovny často projíždí vlaky do Rakouska. Myslím si, že by se Ti tady líbilo.

Hned první den jsme šli na Pohansko. Pohansko je empírový lovecký zámeček, který byl vybudován na valu velkomoravského hradiště. V zámečku se nacházela zajímavá archeologická výstava, kde byly vystaveny originální nálezy koster a bronzových šperků. Výstava byla doplněna kratšími dokumentárními filmy, které vznikly v dobách, kdy výzkumy na Pohansku teprve začaly. Okolo této zajímavé stavby rostou solitérní duby, dotvářející romantický ráz krajiny Pohanska nedaleko soutoku řek Moravy a Dyje.

Včera jsme si udělali výlet do Čejkovic. Navštívili jsme firmu Sonnentor, která se nachází na klidném místě a kde se vyrábí čaje z těch nejlepších bylin. Zakladatelem firmy je Rakušan Johannes Gutmann. V Sonnentoru kladou důraz na to, aby zůstala zachována tajemná přírodní síla, jež se skrývá v květech a listech. Vyrábí různé bylinkové, kořeněné, ovocné, černé, zelené a bílé čaje. Prošli jsme sklady bylinek, zpracovatelskou dílnu i balící linku. Všude to překrásně vonělo. Ještě nikdy jsem tak zajímavou exkurzi nenavštívila. V jejich podnikové prodejně jsme si zakoupili zázvorový a ovocný BIO čaj.

Dnes jsme navštívili romantický zámek Milotice, jenž se nachází nedaleko Kyjova. Zde jsme měli možnost převléknout se do dobových kostýmů, které si tu může člověk vypůjčit. Po zapůjčení nás taťka fotografoval v zámeckém parku. Bylo to super. Někdy se tam určitě zase vrátím.

Ještě nám zbývají tři dny dovolené, na které má mamka vymyšlené zajímavé programy. Až se vrátíme, tak Tě srdečně zvu k nám. Musím Ti o všem vyprávět a ukázat zajímavé fotografie.

S pozdravem Terka

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terka, 24.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis kamarádce z dovolenéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­