ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 183x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Janu Ámosi Komenskému

Milý Jane Ámosi Komenský,
úvodem tohoto dopisu bych se Vám měla představit - jak se to sluší a patří - ale myslím, že na tom nesejde. Hlavní příčinou tohoto dopisu je totiž poděkování za to, o co jste se celý život pokoušel a co se Vám povedlo. Vaše snaha udělat školu zábavnou, takovou, aby se do ní děti těšily a nebyla pro ně jen utrpením, totiž nebyla v žádném případě marná. Málokdo se sice v dnešní době do školy těší, ale určitě je mnohem lepší než dříve. Kromě barevných a veselých učebnic, spousty různých pomůcek, vycpanými ptáky počínaje a počítači konče, máme i snaživé učitele, kteří chtějí být co nejzábavnější a tůdíž pro žáky nejoblíbenější. Některým se to daří, některým ne. Pro profesi učitele je totiž důležitý talent. Není to jen láska k dětem, touha předat jim část svých zkušeností, ale i umění udělat ze sebe někdy šaška. Učitel, který tohle všechno ovládá, je podle mě dobrý učitel. K pomyslné dokonalosti už mu stačí jen Vaše rady a poznatky. Jsou pravdivé a použitelné i v dnešní době. Od 17. století se děti ani učitelé skoro nezměnili. Jen malé tabulky z vaší doby, na které se psalo křídou, vystřídaly mnohem praktičtější sešity a různá barevná pera a propisovačky. Žáci zlobili vždycky a také vždycky zlobit budou. Učitelé budou žáky vždycky trápit domácími úkoly, bez kterých to prostě nejde. Každému z nich ale nakonec udělá radost, když vidí, že jeho snaha k něčemu byla. Chci Vám poděkovat za to, že díky Vám není škola jen šílená nuda. Dnes se na Vás vzpomíná jako na "učitele národů", na zakladatele pořádné výuky, která k něčemu je. Každý člověk na celém světe ví, kdo to je Jan Ámos Komenský, protože Vaše dílo bylo přeloženo do mnoha jazyků. V Uherském Brodě je na vaši počest pojmenováno gymnázium. Můžete na sebe být pyšný, co jste dokázal Vy, už nikdo po vás nedokázal a myslím, že ani nedokáže. Děkuji Vám za všechny studenty a učitele.
Kateřina Slováková

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kkaa, 22.05.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis Janu Ámosi KomenskémuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­