ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.72
Hodnoceno: 125x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Gandalfovi Šedému

Dobrý den, pane Gandalfe Šedý,

při čtení a sledování příběhů Pána prstenů jsem ve vás viděl stále vážného a moudrého čaroděje. Jen málokdy jste byl veselý, ale jakmile jste se veselil, tak bylo vidět, že si tu veselost velice užíváte.
Například jak jste měli s hobity ohňostroj. Měl jste radost z toho, že se ostatní radují. A to se mi na vás líbí. To, že soucítíte s ostatními.
Nosíte velký špičatý klobouk, pod kterým jsou dlouhé šedé vlasy. Dlouhý plášť vám sahá až po kotníky. A také jsem vás ještě neviděl bez dlouhé kouzelnické hole, která je jen o kousek kratší než vy. A vy jste dost vysoký. Na vašem obličeji vyniká husté šedé obočí a dlouhé, rovněž šedé vousy. Díky tomu všemu je na první pohled vidět, že jste moudrý čaroděj.
Velice rád bych se s vámi setkal, ale asi to nepůjde. Loučím se s vámi a doufám, že vyjdou nové díly příběhu Pána prstenů, abych vás mohl znovu vidět, a dozvědět se o vás něco nového.

S pozdravem

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis Gandalfovi ŠedémuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)