ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.72
Hodnoceno: 125x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Gandalfovi Šedému

Dobrý den, pane Gandalfe Šedý,

při čtení a sledování příběhů Pána prstenů jsem ve vás viděl stále vážného a moudrého čaroděje. Jen málokdy jste byl veselý, ale jakmile jste se veselil, tak bylo vidět, že si tu veselost velice užíváte.
Například jak jste měli s hobity ohňostroj. Měl jste radost z toho, že se ostatní radují. A to se mi na vás líbí. To, že soucítíte s ostatními.
Nosíte velký špičatý klobouk, pod kterým jsou dlouhé šedé vlasy. Dlouhý plášť vám sahá až po kotníky. A také jsem vás ještě neviděl bez dlouhé kouzelnické hole, která je jen o kousek kratší než vy. A vy jste dost vysoký. Na vašem obličeji vyniká husté šedé obočí a dlouhé, rovněž šedé vousy. Díky tomu všemu je na první pohled vidět, že jste moudrý čaroděj.
Velice rád bych se s vámi setkal, ale asi to nepůjde. Loučím se s vámi a doufám, že vyjdou nové díly příběhu Pána prstenů, abych vás mohl znovu vidět, a dozvědět se o vás něco nového.

S pozdravem

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Goca, 17.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis Gandalfovi ŠedémuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­