ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Coco Chanel


"Starý svět umíral...
Dostala jsem příležitost a využila ji..."

(Coco Chanel)


Vážená Gabrielle Chanel,

patříte k malému počtu žen, jež jsou svou tvůrčí prací považovány za ikony naší doby a feminismu. Jste představitelkou silné ženy, která žila nezávisle svůj život a obstála ve světě obchodu vyhrazeném do té doby jen pro mužské pohlaví.

Vaše dětství a mládí nebylo nijak jednoduché, přesto všechno z Vás vyrostl ctižádostivý, svobodomyslný člověk s odvážným a tvůrčím prosazováním své vize. Vydobyla jste si soběstačnost ve světě podnikání, po letech úsilí a práce (již nejste vydržována bohatými muži) se dostavil vytoužený úspěch. Dbala jste na každý detail své originální činnosti. Dokázala jste být k sobě i jiným tvrdá, neoblomná, ale zároveň velkorysá, což Vám přineslo vytoužené postavení a oblíbenost v dosud neznámém prostředí pro "obyčejné" ženy. Své příjmení jste proměnila ve značku kvality, funkčnosti a prostoty. V pouhých 33 letech jste do světa uvedla odvážnou kolekci nevídaných úpletových kostýmků, žerzejových šatů, parfému č.5 (Chanel No. 5) a Vašich proslulých "malých černých".

Skutečnost, že jste prosazovala nový styl, dokonce ho i sama vytvářela, ve Vás spojuje mužskou a ženskou osobitost do jedné ideální ženy.

Vaše krása, nezávislost, majetek a kontakty na správných místech měly i své negativní stránky. Za splnění svého snu jste zaplatila příliš velkou cenu - vztahy s muži zkrachovaly, nikdy jste neměla děti. Za války jste také využila úzkých vztahů s vysoce postavenými Němci...

Generace průkopnic slibovala prostým ženám téměř vše - skvělou kariéru, manžela a děti. To vše ale nemůžeme mít najednou. Teprve dnes se ženy učí nalézt rovnováhu, za to však vděčíme právě Vám.

S úctou

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: black widow, 14.05.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis Coco ChanelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­