ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.49
Hodnoceno: 77x Prosím, ohodnoť práci

Dopis čarodějnici (2)

Vážená paní Čarodějnice,

po dlouhém rozmýšlení jsem se Vám rozhodla sdělit své dojmy a pocity z Vaší působnosti v pohádce O perníkové chaloupce. Na úvod musím říci, že Vás již léta obdivuji. Podobná povolání mne vždy imponovala, a Vaše trpělivost je vskutku obdivuhodná. Je mi jasné, že čekat den co den, noc co noc, zda někdo poctí Vaši perníkovou chaloupku svou přítomností, musí být vážně k nepřečkání. A když konečně nastane Váš velký den, Jeníček s Mařenkou Vás přelstí a zase trouchnivíte o hladu v hloubi lesa.
Chci Vám proto dát několik rad.

Jen málokdo by očekával, že k Vám přijde návštěva do tak temného, nehostinného lesa. Doporučuji proto v okolí chaloupky vystavět turistické stezky s kvalitním značením. Na záchytných bodech nesmíte opomenout zařídit stánky s občerstvením, turisté něco takového ocení a Vy nebudete mít tolik práce s vykrmováním.
K Vaší chaloupce z návštěvnického hlediska není co dodat. Jako pohádková rekvizita obstojí, ovšem v dnešní době jsou lidé poněkud náročnější. (Nejsem si navíc jista, zda je po tolika letech stále poživatelná.) Doporučuji tedy na jejím místě vybudovat lesní restauraci či hotel s rekreačním střediskem.
Co se týče názvu, vhodný mi přijde U Hladové ježibaby či něco v podobném duchu.
A co servírovat? Nu, hosté jsou nároční, ale jistě se zavděčíte specialitou pečínka à la Jeníček nebo jinými. Příjemně najedení turisté obvykle nechvátají s odchodem a plně ocení pokoje k přespání. Nesmíte jim je odepřít, zařiďte si poctivé ubytovací centrum.
Před čím však své hosty musíte uchránit, je pohyb! Není nebezpečnější věcí, než když se kvalitně vykrmený turista dá na sportování. Zrazuji Vás tímto od výstavby půjčovny kol či zřízení tenisového kurtu. Naopak je nutno udržet hosty v příjemném stavu tloustnutí, do chaloupky tedy zaveďte televizní signál, počítačovou síť a množství herních automatů.
A po čase, až se turisté patřičně pobaví, budete mít konečně co k snědku.

Toto všechno jsem Vám chtěla poradit a doufám, že Vám mé rady byly alespoň trochu ku prospěchu.

S pozdravy a přáním dobrého zažití

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Skalová, 02.02.2012

­­­­

Slohová práce Dopis čarodějnici (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis čarodějnici (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­