ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Dopis babičce od Boženy Němcové

Milá babičko,

v knize od Boženy Němcové jsem si Tě velmi oblíbila. Patříš mezi mé nejoblíbenější literární postavy. Jsi velmi laskavá žena s velkým srdcem, ve kterém je mnoho místa pro lidi kolem Tebe. Tvůj stále usměvavý obličej, jemuž dominuje upřímný a laskavý pohled, a tváře lemované stářím prošedivělými vlasy svázanými do šátku ve mně vzbuzují vzpomínky na mou vlastní babičku. Nejvíce se mi na Tobě líbí láska k dětem, zvláště k Barunce, tvé vnučce, kterou sis velmi oblíbila už od začátku. Avšak nesmím zapomenout ani na další Tvá vnoučata, které máš jistě také velice ráda. I lidé ve vesnici, v níž jsi žila, si Tě brzy oblíbili, protože umíš nejen vypravovat, ale také naslouchat a toho si na Tobě pravděpodobně vážili nejvíce. Často jsi dětem vyprávěla ne vždy veselé příběhy ze svého života, které dojaly i mě. Věřím, že babiček jako jsi Ty, hodných a laskavých, je na světě stále dost.

S pozdravem

...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zednice, 13.03.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis babičce od Boženy NěmcovéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­