ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Doktoru Dutošvarcovi

Zdravím, doktore!

Již dlouho sleduji Vaše působení v seriálu Phineas a Ferb, kde ztvárňujete šíleného, roztěkaného a velmi zajímavého vědátora, doktora Heinze Dutošvarce (Doofenshmirtze)!

Vaše hlava do oválného tvaru, kterou pokrývá rozcuchané číro, mi jasně říká, jak moc jste ponořen do svých vynálezů, že se nějakým neupraveným chmýřím nemá cenu ani zabývat. Také dominantní nos ve tvaru skoby, velké oči, dlouhé ruce a ještě delší prsty k Vám prostě neodmyslitelně patří. Své tělo perfektně kryjete do černého roláku, šedých kalhot a dlouhého bílého pláště s velkými kapsami. Ano, je opravdu velmi praktický.

Působíte snaživě, mnohdy až směšně. Fandím Vám, nevzdávejte se svého snu zavděčit se své matce, která je obávaný zloduch. Také pro Vaši dceru děláte skutečně první poslední. Zasvěcujete ji do Vašich šílených plánů a nápadů. Ona sama jim na chuť prozatím nepřišla.

Vynálezy, které jste dosud ztvárnil, čirou náhodou končí na -orátor. Třeba takový dřevorátor, ptakopyskorátor a spousta dalších fantastických vynálezů! Vím, že pro nás budou jednou opravdu důležité a Vy se dočkáte svého již dlouho očekávaného uznání.

Obdivuji Vás, jak si dokážete vždy poradit (ať dobře, nebo špatně) se svým dlouholetým nepřítelem agentem P., i když je to jen ptakopysk. Pokaždé ho zdravíte s nadšením: "Á, ptakopysk Perry, už jsem doufal, že nepřijdeš!" Důležité je, že ho vlastně k životu potřebujete. Nedokážete si bez něj představit ani den.

Tímto se s Vámi loučím, skládám Vám veliký obdiv a držím palce, ať nadále úspěšně pokračujete ve svém zlodušínství.

S pozdravem


Karolína

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kajuša, 24.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Doktoru DutošvarcoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­