ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.26
Hodnoceno: 58x Prosím, ohodnoť práci

Zuzanka Veverka

Zuzanka Veverka je človíček, se kterým jsem toho hodně zažil a který na mě měl a má velký vliv a moc pro mě znamená. Je to můj nejlepší přítel. A kdeže jsme se potkali? Přeci u McDonald's, jen ten sbližuje lidi, to mi věřte.
Zuzanka se od ostatních děvčat, které dnes a denně potkávám na ulici, liší už jen svým vzhledem. Ona je přirozeně krásná a to zvýrazňuje nenápadným make-upem. Také její styl oblékání je odlišný. Nosí hlavně to, v čem se cítí dobře a co se líbí jí. A jak vypadá? Její pleť je opálená, vlasy hnědé, ani krátké, ani dlouhé, ani husté, ani řídké, zkrátka tak akorát. V jejím kulatém obličeji se lesknou dvě šibalsky vyhlížející oči a pod drobným nosíkem s bambulkou se usmívají její krásné rty s bílými zuby. Postava ani velká, ani malá a mírně zakulacená, ale tlustá není. Za její postavu může nemocná štítná žláza.
A jaká Zuzanka je? Je to typ člověka, kterého když potkáte, na první pohled Vás upoutá. Vyzařuje z ní temperament, který se podepisuje pod jejími činy. Chování Zuzanky je naprosto bezprostřední. Je pro každou taškařici a srandu. Jednou jsme spolu měli ranní směnu, bylo po sedmé a zákazníci ještě moc nechodili. Já byl na servise a plánoval si směnu a Zuzanka v kuchyni. Najednou za mnou přišla, vzala si ubrousek a nadávkovala na něj bounty posypku na flurry. A povídá mi: "Pojď budeme dělat srandu. Já budu vybírat kokos a ty čokoládu. Schválně kdo bude dřív hotov". Nebo jindy přišla do práce, v den narozenin jiné naší kamarádky a povídá mi, že budeme volat do útulků, jestli nemají štěně. Volali jsme do místního, do Mělníka, do Nymburka, ale bezvýsledně. Pak koupila annonci a hledali jsme v inzerátech. Našli jsme jeden, který se nám líbil, a tak jsme tam zavolali. Zuzanka toho pána umluvila, takže štěně, které bylo k odběru původně za měsíc, nám slíbil ještě ten den. Oba jsme měli směnu do půl třetí a hned pak jsme pro to štěně jeli. Do Krkonoš. Někdy mě až udivuje, k čemu se s ní propůjčím.
Jejími vlastnostmi jsou také upřímnost a spolehlivost. Další vlastností je její "sprostá mluva". Zuzanka má svůj vlastní slovník, ve kterém jsou nadávky jako hnusouš, vochechulák, vepřák nebo čůza zelená. Ráda sportuje, hlavně má ráda snowboard a lyže. Málem bych zapomněl, že když si Zuzanka něco usmyslí, tak si zatím jde. Naposled sháněla bundu na snowboard, v jednom obchodě zahlédla nějakou konkrétní a objezdila celou Prahu, dokud ji nesehnala. A jestli má nějaké špatné vlastnosti? Asi ano, nikdo není dokonalý, ale má jednu, za kterou nemůže, a sice je to žena, stvoření ďáblovo.
Než udělám poslední tečku za Zuzankou Veverkou, vysvětlím, proč jí dávám přívlastek Veverka. Zuzanka je člověk, který má rád přírodu. Jednoho krásného odpoledne jsme se procházeli po Štěpánce a na jednom plácku tam bylo hafo veverek. Nikdy jsem jich neviděl tolik po hromadě. Byl jsem z toho celkem vykulený a ona ze mě měla psinu. Když jsme tam šli příště, už jsme měli pytlík oříšků a krmili je. Přes léto jsme tam chodili celkem pravidelně a zažili spoustu srandy. A proto Zuzanka Veverka - holka do nepohody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zuzanka VeverkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)