ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.73
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Wisty Allgoodová (literární postava)

Budu charakterizovat Wisty Allgoodovou (celým jménem Wisteria Rose Allgoodová) ze série knih Witch & Wizard, jejímž autorem je spisovatel James Patterson. Tomu s každým dílem série pomáhá vždy ještě další spoluautor či spoluautorka.
Wisty společně se svým bratrem Whitford "Whit" Allgoodem jsou hlavními postavami tohoto příběhu...

Wisty měla vždy ohnivě rudé vlasy, nyní je však zcela bez nich kvůli tomu, aby ji pronásledovatelé nepoznali. Je vysoká a štíhlá, úplně jako modelka.

Patnáctiletá Wisty je velice vynalézavá a ctižádostivá dívka. Mezi její negativní vlastnosti patří například to, že neustále dělá průšvihy, chodí za školu a neplní domácí úkoly. Další její nepostradatelnou vlastností je schopnost vést kolektiv. Kupříkladu když dokázala vést asi dvěstěčlenný kolektiv teenagerů proti politické straně, jež ovládla svět.

Mezi její přednosti patří zděděné schopnosti po rodičích. Třeba umí vzplanout jako pochodeň. Vyniká ve složitých strategiích a v jejích plánech na záchranu světa za žádnou cenu nesmí chybět projíždění se vězeňskou dodávkou podchody, přeměňování lidí na lasičky nebo telepatické vrhání vidliček v kavárně sama na sebe takovým způsobem, aby z toho pak mohla obvinit zdánlivě nevinné lidi. Také jí moc jde vznášení ve spánku nad postelí.

Její nejlepší kamarádku, punkerku Margo, poslala politická strana ovládající svět do světa stínů a rodiče se skrývají neznámo kde. Jediný, kdo jí zbyl, je její bratr. Stojí spolu bok po boku jako čarodějka a čaroděj proti oné politické straně a jejich sourozenecké hádky téměř vymizely. K ostatním teenagerům pomáhajícím jim v boji se vždy chová čestně a kamarádsky, nikdy ne nadřazeně. A to i když ví, že nad nimi nadřazená tak trochu je.

Wisty Allgoodovou jsem si pro svou charakteristiku vybrala proto, že je to jedna z mých oblíbených knižních hrdinek. Líbí se mi na ní hlavně odvaha, mnoho skvělých nápadů a ctižádostivost, neboť jen málo lidí má kombinaci těchto vlastností a ještě méně z nich by si pro záchranu světa vyholilo celou hlavu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Camille, 02.06.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Wisty Allgoodová (literární postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­