ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Vysněný politik

  • charakteristika ideálního politika s úvahovými prvky
  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013 (podzim) znělo Jaký by měl být ten, komu dám hlas ve volbách a jednalo se o charakteristiku politika

Politika mě nikdy moc nezajímala. Byla všude kolem mě. V novinách, časopisech, televizi či na internetu. Také jsem nikdy nechápal, proč jsou politici tak důležití. Proč zrovna ti, které jsem vídával, by měli rozhodovat o prostředí, ve kterém žijeme a o zákonech, kterými se musíme řídit. Většinou mi nepřipadali vůbec sympatičtí jak vzhledem, tak ani svým chováním. Po shrnutí těchto faktů se dá dojít k názoru, že když se mi nějaké věci nelíbí, mohl bych je pomoci změnit.
Nyní tedy představím charakteristiku politika, jakého bych si já představoval s klidným svědomím v čele této země.

Začnu tedy velice důležitou vlastností, a tou je pravdomluvnost, která jde ruku v ruce s důvěryhodností. Politik by měl být důvěryhodný, ale nesmí onu důvěru poté zneužít. Měl by plnit sliby, které dá lidem, majícím v něm jistotu. Lidé by v něj měli mít víru. Chyby se stávají, je však důležité se z nich poučit. Nedodržení slibu však není chyba, ale selhání, které boří důvěru mezi politikem a voliči.
Správný politik by měl být transparentní. Neměl by se za ničím a nikým skrývat, měl by vždy říkat voličům pravdu. V mých očích ideální politik má plán a vizi do budoucnosti. Ona budoucnost by měla být správná v očích většiny lidí, ne jenom v jeho.
Politik, jehož mám v mysli, je schopný dělat kompromisy. Vyhledává řešení ve prospěch většiny. Umění řešit konflikty mezi ostatními diplomaticky a bezbolestně by měla být jeho další vlastnost. Stejně jako držení se jeho názoru a přesvědčení. Nikdy by neměl ustoupit od svého názoru nebo ho zásadně měnit.

Ovšem nejen tyto charakteristické znaky jsou důležité. Stejně důležité je vystupování na veřejnosti. Správný politik by neměl být arogantní, agresivní, měl by mít silnou psychiku a pevné nervy. Měl by umět zachovat chladnou hlavu. Jeho přednes by měl být kvalitní a profesionální. Vhodné oblečení je nedílnou součástí právě takového vystupování, a proto má svůj šatník připraveny pro všechny příležitosti.
I jeho zevnějšek je velice důležitý - je celkem klíčové, aby u lidí vzbuzoval respekt a sympatie. Dle mého názoru by měl být příkladem například i zdravého životního stylu. Podpora kulturních a sportovních akci jistě oslovuje mnoho lidí, právě proto by se toho měl držet.

Nějak takto si představuji ideálního politika, avšak ideálních věci si přeje mnoho lidí spoustu. Byly by bezchybné, a to bohužel nelze. Nestačí tedy jen doufat ve změnu k lepšímu, musí být snaha vybrat to nejlepší řešení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Vysněný politik ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vysněný politikMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)